0,00 zł

stoliki transparentne

(2 produktów)

Oryginalny, a przy tym elegancki stolik transparentny to designerski pomysł na mebel do salonu, jadalni czy kuchni. Zależnie od podstawy możesz łączyć go z wieloma innymi meblami wykonanymi z rozmaitych surowców. W DKwadrat znajdziesz stoliki transparentne w różnych wariantach. Odmienne są kształty ich blatów oraz kolory ich podstaw. Zróżnicowany design pozwala włączyć je do zupełnie różnych aranżacji. Masz więc możliwość znalezienia mebla, który wpasuje się do dotychczasowej aranżacji pomieszczenia, które planujesz urządzić. Bez problemu dobierzesz taki stolik transparentny, który będzie celował właśnie w Twój gust. Wszystkie oferowane meble są projektami dostosowanymi do aktualnych trendów meblarskich. Dbamy przy tym o ich wysoką jakość, włączając do asortymentu wyłącznie produkty funkcjonalne i trwałe.

W jakim wnętrzu odnajdzie się stolik transparenty?

Zależnie od konkretnego stylu wykonania stolik transparenty może atrakcyjnie prezentować się w odmiennych aranżacjach. Łącząc go z krzesłami w stylu glamour, uzyskasz gustowny komplet idealny do wyrafinowanego wnętrza salonu lub jadalni. Szklany stolik na ciemnych, metalowych nogach może stać się również rewelacyjnym elementem wyposażenia we wnętrzu utrzymanym w stylu industrialnym. Szklany blat wpasujesz też do wielu odsłon stylu skandynawskiego lub loftowego. Co ciekawe, stoliki przezroczyste są rekomendowane do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Ze względu na przezroczystość blatu stolik transparenty może dać fantastyczny efekt optycznego powiększenia wnętrza. Przy okazji rozjaśni wystrój, odbijając światło docierające przez okno lub z zawieszonej nad nim lampy sufitowej.

Z jakimi meblami łączyć stoliki transparentne?

Każdy stolik wymaga dostawienia wygodnego siedziska w postaci krzesła lub fotela. Decydując się na stolik transparentny, możesz dobrać do niego designerskie, nieszablonowe krzesło transparentne. W sprzedaży dostępne są nie tylko wersje ogrodowe, ale też bardziej gustowne i komfortowe krzesła przezroczyste do salonu oraz krzesła przezroczyste do jadalni. Nawet modele produkowane z tworzywa sztucznego mogą być tak precyzyjnie uformowane, że ich design wpasuje się w elegancki wystrój pomieszczenia reprezentacyjnego. Te same krzesła możesz wykorzystać w przypadku, gdy stolik transparentny będzie meblem do kuchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby transparentny stół w jadalni lub salonie był zestawiony z sofą albo narożnikiem. Wszystko zależy od jego wysokości i opcji korzystania z blatu przy siedzeniu na niższym meblu.

Wybierz stolik transparentny idealny dla siebie

Wybierając stolik transparentny, skup się na jego wymiarach, gdyż to od nich zależy możliwość wykorzystania go w określonym miejscu. Zwróć uwagę nie tylko na powierzchnię blatu, ale też na wysokość mebla, która powinna być dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Spore znaczenie ma podstawa, która wpływa na stabilność mebla i może mieć fundamentalne znaczenie dla wrażenia, jakie sprawia cały mebel. Przy przezroczystym blacie to właśnie podstawa będzie bowiem przykuwała wzrok. Poza tym stolik transparentny powinien być wykonany z materiałów łatwych w czyszczeniu. Pamiętaj, że przezroczysty blat eksponuje wszystkie zanieczyszczenia, nawet te wynikające z dotknięcia mebla. Wybierając stolik z blatem z przydymionego szkła, możesz ograniczyć potrzebę częstego przecierania blatu. Niemniej, w niektórych wnętrzach lepiej sprawdza się blat idealnie przezroczysty.

Stoliki transparentne w asortymencie DKwadrat

W ofercie DKwadrat znajdziesz stoliki przezroczyste wykonane z różnych materiałów, zazwyczaj wyposażone w szklany blat. Rzadziej pojawiają się modele transparentne w całości produkowane z tworzywa sztucznego. W zależności od modelu stolik transparentny ze szklanym blatem może mieć podstawę o różnym kształcie, wykonaną z metalu albo drewna. Poza klasycznymi stolikami na 4 nogach oferujemy stoły na jednej nodze lub na finezyjnych podstawach opartych na drutach i metalowych rurkach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki pomysł na stolik transparentny w domowej aranżacji mają nasi projektanci, możesz obejrzeć pomysły na profilach DKwadrat w mediach społecznościowych. Znajdziesz nas na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy również do naszego warszawskiego showroomu, gdzie obejrzysz wybrane produkty z naszej oferty.

Stoliki transparentne - FAQ

Aby uzyskać efekt przezroczystości stoliki transparentne to głównie stoliki szklane o podstawie metalowej lub drewnianej. Mogą również występować transparentne stoliki z tworzywa sztucznego, np. z polipropylenu i włókna szklanego.

Możliwość wykorzystania stolików transparentnych na zewnątrz zależy od surowca, z jakiego są wykonane. Modele drewniane wymagają szczególnej dbałości, by przesadnie nie zamokły, a stoliki metalowe muszą być chronione przed rdzewieniem.

Sposób czyszczenia stolików zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Istotne jest jednak, aby były czyszczone regularnie, najlepiej przynajmniej raz dziennie. Przy przezroczystym blacie to jedyna opcja, aby wyglądały estetycznie.