0,00 zł

Krzesła skandynawskie kolorowe

(1 produktów)

Przyjemne patchworkowe układanki od lat dodają rumieńców wnętrzarskim aranżacjom. Takie barwne stylizacje są niezwykle optymistyczne i wprowadzają dużo swojskiej, luźnej atmosfery, a przy okazji sprzyjają produkcji endorfin i wyraźnie poprawiają nastrój. W zabawie z udziałem barw świetnym pomocnikiem będą kolorowe krzesła skandynawskie, które tworzone są na kanwie patchworkowych i ekspresjonistycznych dekoracji. Poczuj ten klimat i znajdź dla niego miejsce też w swoich pomieszczeniach.

Krzesła skandynawskie kolorowe – sztuka w sztuce

Jak bajecznie kolorowe wzory mogą odmieniać wnętrza, widać choćby w szerokiej ofercie tapet na ściany, które zachwycają na tyle, że są chętnie wprowadzane do różnych pomieszczeń. Wzorki pojawiają się jednak również na poduszkach, firanach, a nawet zastawie stołowej. I nic w tym dziwnego, bogactwo wzorów jest przecież bardzo pożądanym zabiegiem stylistycznym. Unikalne faktory i przyjemne kolory podnoszą wartość pomieszczenia i zdecydowanie nadają mu bardziej unikalnej oprawy. W tę zasadę wpisują się też krzesła skandynawskie kolorowe, które są udaną propozycją dla miłośników mniej standardowych rozwiązań i bardziej luźnych klimatów, podążających w stronę boho czy art. Deco. Ciekawą inspiracją mogą tu być między innymi amsterdamskie kamienice, które otulone są wręcz takimi barwnymi stylizacjami. Skandynawskie siedziska w patchworkowym wydaniu wyjątkowo pięknie wybrzmiewają barwnym dwugłosem, trójgłosem a nawet wielogłosem, dzięki czemu wpisują się nie tylko w różne aranżacje, ale też emocje i odczucia domowników. Takie krzesło zarówno bez podłokietników, jak i w formie wygodnego fotela pięknie zaprezentuje się jako pojedynczy detal, ale też w komplecie czterech czy sześciu sztuk przy jednym stole.

Kolorowe krzesło skandynawskie – zaskocz gości paletą barw

Nawet w takich nieco zwariowanych patchworkowych kompozycjach kryją się nuty elegancji i estetyki. Ciekawie zestawione wzory, jakby ze skrawków niepotrzebnych materiałów, tworzą barwne, gustowne i niezwykle przyjemne kompozycje, wnoszące świeżość i ruch do wnętrz. Dzięki zestawieniu mocniejszych i żywszych barw, wnętrze nie zastyga w sennej atmosferze, ale kipi życiem i energią. To idealny sposób, by nieco wyróżnić całą stylizację, wprowadzając do niej nawet tylko jedno krzesło skandynawskie kolorowe, tuż obok sofyokrągłego stolika. Sympatyczny patchworkowy design stanie się też główną atrakcją kuchni, przedpokoju czy biura, zwłaszcza jeśli zestawisz je z monochromatyczną stylizacją i jaśniejszymi kolorami. Możesz odwołać się do spokojniejszych propozycji, utrzymanych w jednym kręgu kolorystycznym albo pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i wybrać krzesła skandynawskie kolorowe, gdzie nie tylko odcienie, ale i rozmaite wzory zaskakująco układają się w jedną całość. Aranżacje w takim stylu przywołają ciepłe wspomnienia babcinego salonu gdzie kraciasty pled albo kwieciste poduszki były główną ozdobą tapczanu. Jednakże mogą się też stać inspiracją do stylu retro czy vintage w bardziej nowoczesnej odsłonie.

Skandynawskie kolorowe krzesła – wygodnie i funkcjonalnie

Czego nie można odmówić barwnym układankom, to zdecydowanie wdzięcznego i bardzo intrygującego wyglądu. Meble w jadalni czy w salonie w takim stylu szybko koncentrują na sobie uwagę i przeciwstawiają się monotonii. Jednak to nie tylko dlatego patchworkowe kombinacje cieszą się takim powodzeniem. Kolorowa łamigłówka jest też bardziej praktyczna niż jej monogamiczne odpowiedniki, ponieważ świetnie tuszuje wszelkie niedoskonałości i zawsze odznacza się nienagannym wyglądem. To plus, który szczególnie przydaje się w kuchni i jadalni. Na kolorowych skandynawskich krzesłach zabrudzenia czy drobne uszkodzenia są znacznie mniej widoczne. Nie trzeba więc rezygnować z tapicerowanych krzeseł do kuchni, skoro można wybrać takie mieszane zestawienia i cieszyć się bez końca wygodą miękkich siedzisk. Jeśli ta wygoda ma być tworzona po skandynawsku, to oczywiście nie może zabraknąć krzeseł z podłokietnikami, które w strefie dziennej zatroszczą się o pełen komfort i domowników i gości.

Krzesła skandynawskie kolorowe - FAQ

Krzesła w takim wydaniu osadzone są zarówno na metalowej jak i drewnianej podstawie i tutaj możesz szukać inspiracji do ciekawych duetów, wybierając stół z metalowymi nogami lub taki wykonany z drewna. Patchwork jednak ładnie zaprezentuje się też przy szklanym i białym blacie. Harmonii możesz szukać również w bardziej wyrazistych akcentach – zielonych, białych czy różowych, Wszystko zależy od Twoich upodobań i koncepcji aranżacyjnej.

Tak, ale pod warunkiem, że pomieszczenie zdyscyplinowane jest pod względem wzorów i kolorów i odznacza się bardziej monochromatyczną stylizacją. Jeśli postawiłaś już na wzorzyste kafelki czy lastrico na blatach, to krzesła do kuchni wybieraj już w bardziej jednolitych odcieniach.

Jak najbardziej! Choć wszystko zależy od głównego nurtu stylizacyjnego. Takie patchworkowe układanki nie zgrają się raczej z luksusowym czy eleganckim wystrojem pomieszczeń, będą jednak ciekawym dodatkiem do klasycznych, loftowych albo boho aranżacji. Mogą też dodać polotu sceneriom, urządzonym pod dyktando rustykalnych, drewnianych akcentów.