Krzesła lata 70
(109 produktów)- 1 z
- 3
Krzesło Wicker Color naturalne/czarne inspirowane Wishbone
Krzesło Roxby czarne czarne
Krzesło z podłokietnikami Fameg Windsor buk premium B-372
Krzesło Wicker Color naturalny/ciemny brązowy inspirowane Wishbone
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATB buk st andard
Krzesło Fameg A-8145 CATA standard
Krzesło z podłokietnikami Fameg Windsor buk standard B-372
Krzesło Fameg A-788 VERT standard twarde drewniane
Krzesło Hips CAT A premium dąb
Krzesło Hips CAT A standard dąb
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATL2 buk s tandard
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATL2 buk p remium
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATL1 buk s tandard
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATL1 buk p remium
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATD buk st andard
Krzesło Fameg Solid A-9449/1 CATD buk pr emium
- 1601 produktów Krzesła nowoczesne
- 363 produktów Krzesła w stylu glamour
- 147 produktów Krzesła boho
- 729 produktów Krzesła skandynawskie
- 168 produktów Krzesła industrialne
- 223 produktów Krzesła loftowe
- 227 produktów Krzesła retro
- 67 produktów Krzesła vintage
- 28 produktów Krzesła ludwikowskie
- 643 produktów Krzesła designerskie
- 8 produktów Krzesła w stylu angielskim
- 52 produktów Krzesła w stylu prowansalskim
- 105 produktów Krzesła rustykalne
Krzesła z lat 70 cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością i stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnych mebli. Co je wyróżnia? Meble z tego okresu najczęściej powstawały z gładkiego drewna w ciemnym odcieniu lub tworzywa sztucznego. Tym, co je wyróżniało, były niekonwencjonalne formy i jaskrawa kolorystyka. Jednym z najbardziej kultowych krzeseł z lat 70-tych był model Panton Chair stworzony przez duńskiego projektanta Vernera Pantona. To pierwszy w historii mebel wykonany z jednego kawałka jednorodnego tworzywa sztucznego, a dokładnie z Bayduru, czyli poliuretanowej pianki o wysokiej sprężystości. Tym, co wyróżniało kultowe krzesło stylizowane na lata 70, był kształt litery S. W bogatej ofercie naszego sklepu internetowego DKwadrat znajdziesz różnego rodzaju meble utrzymane w stylu retro oraz vintage. Zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą!
Tapicerowane krzesła z lat 70-tych
Tapicerowane krzesła z lat 70-tych to meble, które mają całe mnóstwo zalet. Prezentują się one niezwykle elegancko, ciesząc oko. Jako że wypełnia je miękka gąbka, są wygodniejsze w użytkowaniu od tradycyjnych modeli. Krzesła tego typu mogą być obite różnymi materiałami, co pozwala na dopasowanie ich do stylu, w jakim zostało zaaranżowane dane wnętrze. Dostępne są one w rozmaitych wzorach i kolorach – od klasycznych, po awangardowe. W szczególności godne polecenia są krzesła lata 70 o ergonomicznym kształcie dopasowującym się do sylwetki, wyposażone w podłokietniki, na których można komfortowo oprzeć dłonie. Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu internetowego DKwadrat cieszy się model Eris. Mebel ten został wykonany z trwałego, odpornego na uszkodzenia, łatwego w utrzymaniu w czystości polipropylenu pokrytego przyjemną w dotyku, miękką tkaniną. Krzesło z lat 70 posiada profilowane siedzisko z subtelnie zaokrąglonymi krawędziami, co pozwala spędzać na nim długie godziny – czy to w czasie pracy przy biurku, czy podczas spotkań rodzinnych. Opiera się ono na stabilnej podstawie pomalowanej proszkowo. Zabieg ten sprawia, że jest ona gładka i odporna na korozję. Między nogami krzesła znajdują się wsporniki, dzięki którym konstrukcja jest niezwykle wytrzymała.
Krzesła lata 70-te inspirowane ikonami designu
W naszym asortymencie nie brak krzeseł lata 70-te, których twórcy inspirowali się projektami mebli uznawanych współcześnie za kultowe. Przykładem jest seria krzeseł Wicker w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Stanowi ona nawiązanie do krzesła Wishbone zaprojektowanego przez Hansa Wegnera nazywanego również “mistrzem krzeseł”. Kształt siedziska nawiązuje wyglądem do tronu cesarzy z chińskiej dynastii Ming. Charakterystyczne oparcie przypomina natomiast kość widełkową ptaków, która jest uznawana za symbol szczęścia. Krzesło z lat 70-tych zostało wykonane z litego drewna jesionowego oraz plecionki z naturalnych włókien. Na uwagę zasługuje tutaj także zaokrąglona rama łącząca się z oparciem w kształcie litery V, która sprawia, że mebel prezentuje się niezwykle lekko. Krzesła designerskie z tej linii mają podłokietniki, które gwarantują należyty komfort użytkowania.
Drewniane krzesła z lat 70
W latach 70, podobnie jak i dzisiaj, dużą popularnością cieszyły się krzesła produkowane z drewna. To meble uniwersalne i ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Każde z nich jest w pełni unikalne. Próżno szukać dwóch egzemplarzy o identycznym wyglądzie, zasługą czego są różne wzory usłojenia. Drewniane krzesła lata 70 są niezwykle trwałe i mogą przetrwać w niezmienionej kondycji dziesiątki lat. Nawet jeżeli ulegną uszkodzeniu, mogą zostać poddane renowacji, która skutecznie przywróci im dawny wygląd. To także meble przyjazne dla zdrowia. Drewno jest bowiem naturalnym materiałem, który nie wywołuje alergii. Nie zawiera ono także szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Jakiego rodzaju krzesła vintage oferuje nasz sklep internetowy DKwadrat? Wybór jest tutaj naprawdę spory. Dostępne są między innymi meble z drewna bukowego. To materiał niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Na uwagę zasługują także krzesła, do produkcji których zostało wykorzystane drewno kauczukowe, które jest stabilne i bardzo trwałe.
Czym charakteryzowały się krzesła z lat 70-tych?
Tym, co wyróżniało krzesła lata 70-te były proste, geometryczne formy, nietypowe połączenia kolorystyczne, nieoczywiste zestawienia wzorów i faktur oraz chromowane elementy, takie jak na przykład nóżki.
W jakiej kolorystyce były utrzymane krzesła lata 70-te?
Największą popularnością w latach 70-tych cieszyły się krzesła w kolorach, takich jak ciepły brąz, stonowana żółć, zgaszona zieleń oraz głębokie bordo. Równie często spotkać można było meble utrzymane w intensywnych barwach typu pomarańcz lub żółć.
Jakie są najsłynniejsze krzesła z lat 70-tych?
Jednym z najbardziej kultowych modeli krzeseł pochodzących z lat 70 jest tak zwany patyczak. Tym, co wyróżnia ten mebel jest oparcie składające się z pionowych szczebli połączonych na górze poziomą, wygiętą deseczką oraz cienkie, patykowate nogi.