0,00 zł

Krzesła inspirowane wishbone

(5 produktów)

Hans J. Wegner – twórca designerskiego krzesła Wishbone – był jednym ze zdolniejszych architektów, ale również kapitalnych artystów i rzemieślników. W swojej pracy Wegner uwielbiał eksperymentować nie tylko z formą, ale też z materiałem, a dzięki temu stworzył wiele ponadczasowych i niezwykłych dzieł. Jego krzesło Wishbone to prawdziwe rękodzielnicze arcydzieło w produkcji mebli i wyjątkowa poezja dobrego gustu i kunsztu, która po dziś dzień jest inspiracją do tworzenia równie pięknych i ciekawych projektów, prezentowanych także w DKwadrat.

Krzesło inspirowane Wishbone – niekwestionowana ikona wnętrzarskiego designu

Krzesła inspirowane Wishbone od pierwszego spojrzenia wzbudzają podziw i sympatię wielu użytkowników. Trudno uwierzyć, że pierwowzór, który ma już ponad 70 lat, nadal uwodzi modnym i przyjemnym designem. Odwołanie się do natury i prostych, ale finezyjnych form przyniosło oczekiwany efekt, nic więc dziwnego, że krzesła o takim wyglądzie są pożądanym elementem w wielu aranżacjach. Skomponowane z drewna i wiklinowej plecionki emanują siłą spokoju i zapraszają do błogiego wypoczynku. Mogą zastąpić fotele w skandynawskim salonie, wykreować przyjemny klimat w eleganckiej jadalni i dodać nonszalancji i szyku w domowym gabinecie. Krzesło zaprojektowane przez Wagnera składa się z 14 części, a do stworzenia siedziska wykorzystuje się aż 120 metrów papierowego sznurka. Rzemieślnicza praca została sowicie nagrodzona, ponieważ to krzesło nigdy się nie starzeje i świetnie odnajduje się w najnowszych i modnych trendach. Oryginalny projekt Wagnera łączy w sobie surowość duńskich trendów, ze średniowiecznymi standardami, wywodzącymi się jeszcze z czasów dynastii Ming. Być może w tym właśnie tkwi sukces tego modelu i dlatego wielu architektów uznaje te krzesła za najlepszy wybór do swoich aranżacji?

Krzesło spod znaku Wishbone – drewno rządzi!

Podobnie jak oryginał, tak i modele inspirowane dziełem Wagnera, tworzone są z wytrzymałego i solidnego drewna. Artystycznie i wręcz mistrzowsko wygięta rama siedziska, tworzy wyjątkowy wzór i zarazem fenomenalną ozdobę każdego wnętrza. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, krzesła inspirowane Wishbone można dopasować do każdej aranżacji. Do wyboru masz jednak nie tylko miodową czy koniakową barwę drewna, ale także modele zamknięte w czarnej czy białej oprawie. Na uwagę zasługuje też oryginalne siedzisko, wykonane z naturalnej plecionki, oferowane w kremowym, białym, ale też czarnym kolorze. W nowoczesnych wnętrzach można dopasować do siebie krzesła w różnych kolorach albo dobrać do nich również krzesła rattanowe czy w całości drewniane modele. Jednakże połączenie dwóch materiałów – plecionki i drewna wręcz animuje do bardziej odważnych zestawień, na przykład z krzesłami na metalowych nogach czy z drewnianą ławką. Udaną kompozycję uzyskasz też z tapicerowaną sofą i stolikiem kawowym w strefie dziennej.

Krzesło wzorowane na Wishbone – pasuje do wielu aranżacji

Jak większość krzeseł drewnianych i te inspirowane dziełem Wagnera, dopieszczają każdą stylizację. Możesz być więc pewna, że będą znakomitym pomysłem do wykreowania salonu w stylu japandi, dopełnią uroku skandynawskiej jadalni, ale też odnajdą się w rustykalnej, czy stylizowanej na boho kuchni. Zgrabna forma i lekkie kształty świetnie nadają się do mniejszych pomieszczeń, dlatego krzesła wzorowane na Wishbone, zwłaszcza w jasnej oprawie pasować będą do eleganckiej recepcji, sali konferencyjnej czy do hotelowego holu. Możesz z nimi dowolnie eksperymentować, dodając je do pozornie całkiem odmiennych stylów, na przykład industrialnego albo glamour. Takie krzesła w połączeniu z pikowaną sofą, złotymi lampami wiszącymi czy chłodem szarego betonu, będą stanowić ciekawy kontrapunkt, ale zadbają też o szczyptę mieszkalnego klimatu we wnętrzu. Przyjemna sylwetka krzeseł pozwala je umiejętnie wkomponować zarówno przy większym prostokątnym, jak i mniejszym okrągłym stole.

Krzesło inspirowane wishbone - FAQ

Również krzesła stylizowane na Wishbone, bazują na eleganckim i ponadczasowym drewnie. Z niego wykonana jest rama jak i nogi mebla. Użytkownicy mają jednak do wyboru więcej kolorów niż tylko naturalne barwy drewna, w ofercie bowiem dostępne są też białe i czarne tonacje. Natomiast siedzisko stworzone jest z wiklinowej plecionki albo z tworzywa.

Niestety, te modele mogą zdobić jedynie wewnętrzne stylizacje i sprawdzą się w restauracji, salonie, jadalni a nawet w sypialni czy w biurze. Jednakże materiał, z jakiego wykonane są te krzesła, nie jest dostosowany do zewnętrznych warunków atmosferycznych. Tu lepiej się sprawdzą typowe meble ogrodowe bądź balkonowe.

Drewniana podstawa i wiklinowa plecionka idealnie połączy się z każdym drewnianym stołem. Można tu bazować na kontrastach i wybrać krzesła w białej oprawie lub pozostać w klimacie bardziej monochromatycznych zestawień. Kapitalne rezultaty uzyskasz też ze szklanym blatem, przy którym szczególnie ciemniejsze modele wybrzmią mocnym i interesującym akcentem. Oprócz tego również kolorowe stoły będą dobrym wyborem, szczególnie na większej przestrzeni.