Stoły z drewna bukowego
(15 produktów)Stół Ronda 70x100cm dąb złoty/ czarny
Stół Windsor rozkładany 160-240cm ciemny
Stół Ronda 70x100cm dąb złoty/ biały
Stół Baros rozkładany, dąb miodowy
Stół Baros rozkładany, dąb miodowy/
Stół rozkładany Manavi naturalny/ czarny
Stół Victory rozkładany 160/240 cm
Stół Victory rozkładany 160/240 cm, dąb
Stół Fenom rozkładany orzech amerykański
Stół Hey 80cm buk premium
Stół Hey 80cm buk standard
Stół Hey 70cm buk premium
Stół Hey 70cm buk standard
- Stoły okrągłe drewniane
- 129 produktów Stoły drewniane z metalowymi nogami
- 96 produktów Stoły z litego drewna
- 196 produktów Stoły drewniane do jadalni
- 88 produktów Stoły drewniane z czarnymi nogami
- 37 produktów Stoły drewniane ogrodowe Stoły drewniane ogrodowe
- 65 produktów Stoły drewniane loftowe
- 32 produktów Stoły drewniane rustykalne
- 22 produktów Stoły drewniane 140x80
- 33 produktów Stoły drewniane 120x80
- 23 produktów Stoły drewniane 180x90
- 30 produktów Stoły drewniane 80x80
- 23 produktów Stoły drewniane 200x90 Stoły drewniane 200x90
- 106 produktów Stoły drewniane skandynawskie
- 50 produktów Stoły z drewna dębowego
Stoły dostępne w bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego DKwadrat mogą się różnić od siebie między innymi materiałem, z którego zostały wykonane. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się meble drewniane. Do kategorii tej zaliczają się na przykład stoły z drewna bukowego. Są one wytrzymałe, solidne i elegancko się prezentują. Nasza oferta obejmuje meble bukowe o rozmaitych kształtach, wymiarach i odcieniach, które mogą być utrzymane w różnych stylach. W naszym sklepie można się zaopatrzyć w stoły renomowanych marek, takich jak Simplet, Intesi czy Maduu Studio. Z chęcią pomożemy Ci w znalezieniu mebla z drewna bukowego idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb!
Drewno bukowe – co warto wiedzieć na jego temat?
Buk to jeden z najpopularniejszych gatunków drzew w naszym kraju. Spotkać można się z nim w niemalże każdym lesie liściastym. Buk osiąga wysokość sięgającą 40 metrów. Maksymalna średnica pnia wynosi tutaj natomiast 1,5 metra. Kora drzewa jest gładka i posiada zielone lub srebrne zabarwienie. Drewno bukowe cechuje się wysoką gęstością pozorną na poziomie 720 mg/m3. Jest ono twarde – uzyskuje wynik 78 MPa w pomiarach wykonywanych z wykorzystaniem metody Janki. Tym, co cechuje drewno bukowe, jest łatwość obróbki mechanicznej. Może być ono poddawane zarówno skrawaniu, jak i łuszczeniu, klejeniu czy łączeniu przy pomocy gwoździ oraz śrub. Do niewątpliwych atutów buku zalicza się także jego ciężkość oraz trudnozapalność. Z łatwością poddaje się ono skrawaniu, gięciu oraz barwieniu. Drewno to wyróżnia również twardość i odporność na wgniecenia oraz zarysowania.
Do jakich wnętrz pasują stoły drewniane bukowe?
Stół z litego drewna bukowego to niezwykle uniwersalny mebel, który pasuje do wnętrz zaaranżowanych w różnym stylu. Z powodzeniem można go wykorzystać podczas tworzenia projektu pomieszczenia utrzymanego w klimacie klasycznym, prowansalskim, skandynawskim, loftowym, vintage czy industrialnym. Stół tego typu nadaje się zarówno do kuchni czy jadalni, jak i salonu lub gabinetu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wstawić go do biura, restauracji, kawiarni, pubu czy poczekalni.
Z jakimi rodzajami stołów z drewna bukowego możemy mieć do czynienia?
Na rynku można się spotkać z różnymi rodzajami stołów z drewna bukowego. Poszczególne modele mogą się różnić od siebie między innymi kształtem. Do czynienia możemy mieć ze stołami prostokątnymi czy okrągłymi. Do zalet pierwszych zalicza się między innymi to, iż można je ustawić przy jednej ze ścian lub wsunąć do rogu pomieszczenia, dzięki czemu nie zajmują one dużo miejsca. Jeżeli chodzi natomiast o meble okrągłe, można przy nich usadzić więcej osób. Co więcej, są one pozbawione ostrych kantów, o które można się zahaczyć.
Jak dbać o stół z drewna bukowego?
By stoły z drewna bukowego na długi czas zachowały swój naturalny, elegancki wygląd, należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Na co dzień, do tego celu w zupełności wystarczy papierowy ręcznik lub miękka ściereczka. Drewniany stół powinno się czyścić kilka razy w tygodniu – w ten sposób można uniknąć powstania na jego powierzchni uporczywych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Do pielęgnacji tego typu mebla nie należy używać szorstkich gąbek (tak zwanych druciaków), detergentów o właściwościach ścierających czy o skoncentrowanej formule oraz substancji zawierających w składzie silikony oraz wosk. Drewniane powierzchnie źle znoszą również długotrwały kontakt z wodą. Wilgoć może się przyczynić do trwałego uszkodzenia mebla. Jeżeli ciecz rozleje się na taki stół, należy ją jak najszybciej zetrzeć przy pomocy ręcznika papierowego lub miękkiej szmatki – czy to bawełnianej, czy z mikrofibry. Każdy posiadacz omawianego mebla powinien się zabezpieczyć w specjalne podkładki, które są produkowane z różnych materiałów i występują w rozmaitych kolorach oraz kształtach. Nie tylko elegancko się one prezentują, lecz również zabezpieczają powierzchnię stołu przed powstawaniem nieestetycznych, trudnych do usunięcia przebarwień z gorących lub zimnych naczyń, takich jak kubki czy talerze. Kolejna bardzo ważna kwestia to odpowiednia odległość stołu drewnianego bukowego od źródeł ciepła, takich jak kaloryfer. Jest to związane z tym, iż materiał ten jest niezwykle wrażliwy na zmianę temperatury otoczenia.