Infolinia: 22 39 80 811

Niezwykły charakter zwykłych kształtów!

2017-02-01
Sprawdź nowoczesny design w niepozornym wydaniu.

O wielkości dzieła świadczy ogólna forma i koncepcja, mimo że to szczegóły nadają mu odpowiedniego charakteru i wyrazu. Czym byłby obraz gdyby nie jego rozmiary i pomysł na rozmieszczenie poszczególnych elementów? Nowoczesne meblarstwo i design’erskie projekty są pełnoprawnymi przedstawicielami sztuki, która każdego dnia ubogaca świat uniwersalnym stylem i oryginalnością, o którą przecież tak ciężko w dobie XXI wieku.

Dlatego też takie meble jak fotele i sofa Plain są szczególnie cenione przez ludzi ze świata dobrego designu. Plain to ciekawe rozwiązanie polegające na ujednoliceniu projektu do prostej bryły. Forma o geometrycznych kształtach i nieoczywiste połączenie drewnianych elementów z tapicerowanym siedziskiem zaburzają klasyczny podział na podstawę oraz część przeznaczoną do siedzenia. Wielu projektantom wydaje się, że wiedzą jak należy myśleć o meblach, aby zadowolić często wygórowane gusta klientów. Wielu zapomina też, że czasami nie trzeba na siłę zaskakiwać odbiorców, aby wzbudzić ich sympatię i zainteresowanie, a wystarczy zrobić coś co będzie naprawdę dobre w swojej kategorii zarówno cenowej, jak i aranżacyjnej. No ale nie od dziś wiadomo, że dziwność i nieprzemyślane “dzieła” często bywają kontrowersyjne, a kontrowersje mają to do siebie, że lubią być tworami bez żadnego sensu i pomysłu.

Przecież nie ważne jak mówią, ważne aby w ogóle mówili. Wygląd mebli z rodziny Plain są najlepszym zaprzeczeniem i obaleniem powyższej tezy. Zarówno jednoosobowy fotel, jak i dwumiejscowa sofa w świecie nowoczesnego designu wyglądają jak relikty przeszłości. Jednak jest to tylko pierwsze mylne wrażenie, bo tak naprawdę ich proste, tradycyjne kształty determinują ogólny zachwyt i dowartościowanie ze strony większości krytyków nowoczesnego wystroju. Wykonane z tkaniny petrus i litego dębu meble pozwalają na uruchomienie wyobraźni i kontemplację świata w najwyższym możliwym standardzie.
Pokaż więcej wpisów z Luty  2017
pixel