Infolinia: 22 39 80 811

Jak wybrać idealne meble ogrodowe do restauracji? Dopasuj je do swojej inwestycji

2020-03-20
Jak wybrać idealne meble ogrodowe do restauracji? Dopasuj je do swojej inwestycji
Aranżacja ogródka restauracyjnego, który swoim wyglądem olśni potencjalnych klientów nie jest prostym przedsięwzięciem. Wybór odpowiednich mebli ogrodowych potrafi przytłoczyć nawet najbardziej doświadczonego restauratora. Pod uwagę trzeba wziąć między innymi spójność wyglądu ogródka w wnętrzem lokalu czy ilość miejsca do wykorzystania. Jak idealnie dopasować meble do ogrodu restauracyjnego?    
meble ogrodowe

Jakie warunki powinny spełniać meble ogrodowe do restauracji?

Przy wyborze mebli ogrodowych do restauracji warto sprawdzić czy interesujące nas produkty posiadają ochronę przed słońcem w postaci filtra UV. Spłowiałe kolory czy odbarwienia po jednym sezonie użytkowania nie jest tym czego pragniemy dla naszej inwestycji. Inną istotną kwestią jest wodoodporność. Chociaż naturalne meble ogrodowe, zwłaszcza drewniane, mocno kojarzą się z użytkowaniem na zewnątrz, należy przed zakupem sprawdzić czy zostały odpowiednio zaimpregnowane, a w czasie korzystania chronić je przed deszczem. Kolejnym ważnym aspektem wyboru mebli ogrodowych do restauracji jest ich przechowywanie poza sezonem. Jeśli to możliwe warto wybierać modele krzeseł ogrodowych z możliwością sztaplowania (czyli nakładania ich na siebie).

Meble rattanowe, metalowe czy z tworzywa?

Meble rattanowe to wygoda i elegancja w jednym. Pasują zwłaszcza do dużych ogródków położonych wśród bujnej zieleni. Zestaw ogrodowy złożony z komfortowych foteli z rattanu, ławki ogrodowej i dużego stołu będzie idealnym miejscem do biesiadowania na świeżym powietrzu. Warto jednak, aby meble ogrodowe rattanowe znajdowały się pod zadaszeniem, gdyż wilgoć może negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Jeśli jest to problem warto rozważyć wybór odpornego na warunki atmosferyczne technorattanu, który nie różni się wizualnie od swojego naturalnego odpowiednika (fotel ogrodowy z technorattanu znajdziesz tutaj). 

meble do restauracji

Meble do ogrodu restauracyjnego z wysokiej jakości tworzywa takiego jak polipropylen czy poliwęglan są nie tylko lekkie i odporne na wilgoć, ale dzięki różnorodnym kształtom i rozmiarom dopasują się nawet do małego ogródka. Krzesła i małe okrągłe stoły ogrodowe będą doskonałym wyborem do przestrzeni, w których ogranicza nas metraż. Warto w takich przypadkach wybrać projekty w żywych kolorach, które zwrócą uwagę potencjalnych klientów (bordowy zestaw mebli ogrodowych znajdziesz tutaj). Duże donice z kwiatami i kratki ogrodowe z roślinami pnącymi to kolejny trik, by nawet mały ogródek restauracyjny zachęcał do odwiedzin.

Metalowe meble tarasowe są częstym wyborem do ogródków przy lokalach w nowoczesnym stylu, gdzie mile widziane są minimalistyczne projekty o ciekawym designie. Solidność wykonania metalowych mebli na taras sprawia, że będą inwestycją na długie lata. Są również łatwe do czyszczenia, a wiele modeli posiada możliwość sztaplowania.

Pokaż więcej wpisów z Marzec  2020
pixel