Zainspiruj się i wybierz krzesła barowe do mieszkaniu w stylu loft

2019-08-26
Zainspiruj się i wybierz krzesła barowe do mieszkaniu w stylu loft Styl loft nawiązujący do wnętrz industrialnych cieszy się dość dużą popularnością, szczególnie wśród właścicieli mieszkań znajdujących się w miastach, zwłaszcza tych, które wcześniej miały przemysłowy charakter i zostały zaadaptowane do celów mieszkalnych. Surowe, otwarte przestrzenie wymagają specjalnego umeblowania, a w tej roli doskonale sprawdzają się meble barowe. Jako siedziska chętnie wykorzystujemy wysokie krzesła barowe i hokery barowe. Czym kierować się przy wyborze, aby urządzić stylowy i funkcjonalny loft?  

krzesa barowe

Meble barowe w mieszkaniu. Idealne do loftu!

Dlaczego to właśnie meble barowe chętnie umieszczamy w mieszkaniach zaaranżowanych w stylu industrialnym? Powodów jest przynajmniej kilka. Z jednej strony w loftach królują otwarte przestrzenie, a ich właściciele specjalnie wyburzają ściany działowe. Otwarta przestrzeń ma swoje zalety: czujemy się w niej swobodnie i zyskujemy wiele miejsca, by oddawać się swojemu hobby, a nawet pracy. Z drugiej strony nawet industrialny loft powinien posiadać spokojną oazę, w której możemy spożywać posiłki, relaksować się i w której spotykają się wszyscy domownicy. Meble barowe wprowadzają odpowiedni nastrój bliskości do takiego domowego zakątka. W końcu to w barach czujemy się swobodnie i spotykamy z przyjaciółmi oraz bliskimi. Nie wolno zapominać również o tym, że meble spotykane w barach mają zazwyczaj dość surowy i minimalistyczny charakter. Zostawiając na boku aspekt funkcjonalny, trudno nie zgodzić się z tezą, że doskonale pasują one swoim stylem do wymagań postindustrialnego loftu.  

krzesła barowe

Krzesła barowe w stylu industrialnym

Na wnętrze industrialne często decydują się młode osoby, które lubią przyjmować w domu gości, cenią sobie styl i przestrzeń. Wysokie krzesła barowe doskonale spełniają wymagania stawiane przed meblami przeznaczonymi do loftów. Warto zauważyć, że w otwartej przestrzeni, mieszkanie podzielone jest raczej na strefy pod względem funkcji, a poszczególne pomieszczenia, czy raczej części domu nie są przedzielone ścianami. Dotyczy to także kuchni, której w takich okolicznościach doskonale sprawdzi się wysoki stolik barowy. Wówczas hokery barowe to jeszcze lepszy wybór. Umożliwiają między innymi przyjemne i szybkie zjedzenie śniadania czy kolacji, spotkanie przy kawie, herbacie lub drinku. Wysokie stołki barowe i barek wprowadzają do mieszkania miłą atmosferę znaną właśnie z barów.

krzesła w stylu loft

Jak wybrać hokery barowe do mieszkania?

Jak optymalnie wybrać krzesła barowe do industrialnego wnętrza? Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli, które spełniają wymagania i potrzeby odmiennych aranżacji. Decydując się na minimalizm warto postawić na proste i wysokie stołki barowe, które nie mają oparcia. Świetnie sprawdzą się między innymi modele takie jak Hector Wood czy Hector Vintage wyposażone w metalowe nóżki i miękkie siedzisko. Jeśli przy naszym domowym barze pragniemy spędzać więcej czasu, warto zdecydować się na wygodniejsze modele z oparciem i koniecznie tapicerowane. Z kolei, gdy mieszkanie ma w każdym calu odwzorowywać przemysłową stylistykę, dobrym wyborem będą stołki barowe takie jak Paris Wood, wśród których wiele modeli prezentuje się jak żywcem wyjęte z rzemieślniczego warsztatu. Stołek barowy Harry z białą poduszką przypadnie natomiast do gustu osobom, które do swojego loftu pragnął wprowadzić nutkę eklektyzmu.

krzesła barowe w stylu loft
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel