Infolinia: 22 39 80 811

Kolory we wnętrzach – jakie meble będą idealnym uzupełnieniem barwnego salonu?

2019-01-20
Kolory otaczają nas ze wszystkich stron. O ich istnieniu dowiadujemy się, kiedy przychodzimy na świat. Początkowo rozróżniamy je w bardzo ograniczonym zakresie, ale z czasem ich paleta ulega znacznemu rozszerzeniu. Kolory potrafią wyjątkowo mocno wpływać na nasz nastrój i samopoczucie. Wiedzą to architekci wnętrz, wykorzystując ich możliwości w mistrzowski sposób.

Jak działają kolory?

To niezwykłe, w jaki sposób coś tak pozornie nieistotnego jak kolory ścian, sufitów, podłóg, mebli i dodatków potrafią wpływać na nasze samopoczucie. Paleta emocji, jakie mogą wywoływać otaczające nas barwy, jest naprawdę szeroka. Od przygnębienia sięgającego wręcz stanów depresyjnych (kolory zbliżone do czerni), poprzez energiczne pobudzenie do działania (kolory takie jak żółty i pomarańczowy), aż po uczucie wyciszenia i błogiego spokoju (tutaj przykładem mogą być różne odcienie zieleni).

Barwny salon – jak umeblować taką przestrzeń?

Oczywiście nigdy nie jest tak, że całe pomieszczenie jest skąpane w żółciach, czerwieniach czy błękitach. Najczęściej monotonię przełamujemy za pomocą mebli i dodatków. Wystarczy dodać kolorowe rolety, wielobarwne zasłony albo wzorzyste dywany, by nadać wnętrzu salonu jeszcze więcej pozytywnej energii. Jeśli chcemy ożywić jego wnętrze, wykorzystajmy meble o jasnej kolorystyce (np. jasne stoły do jadalni). Z kolei meble o barwach ciemniejszych w pewnym sensie wyciszą aranżację, neutralizując nieco moc kolorów. Warto jednak pamiętać, że zbyt duży „rozrzut” barw w pomieszczeniu może wywołać niepożądany efekt braku panowania nad aranżacją i kojarzyć się z chaosem.

Rola światła

W tym miejscu musimy koniecznie wspomnieć o wyjątkowo istotniej roli oświetlenia w budowaniu nastroju. To właśnie światło sprawia, że w ogóle możemy cieszyć się widokiem kolorów. Jego barwa i temperatura dodatkowo wpływają na odbiór całości aranżacji. Te same kolory ścian lub mebli (takich jak stoły do jadalni) mogą mieć zupełnie inny wydźwięk w zależności od tego, czy będzie padał na nie snop ciepłego, lekko żółtego światła, czy też omiatać je będzie chłodny snop światła białego.

Stoły do jadalni, które sprawdzą się również w salonie (przykłady)

Meblem, na którym spoczywa stosunkowo duży ciężar odpowiedzialności za charakter salonu jest stół. Z racji swoich gabarytów jest on akcentem, którego nie sposób nie zauważyć czy zignorować.

W ofercie DKwadrat nie mogło zabraknąć stołów, które doskonale będą harmonizować z barwnie zaaranżowanymi salonami i jadalniami. Wśród wielu propozycji, chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na poniższe stoły do jadalni (zarówno rozkładanych, jak i nierozkładanych):

· stół Royal Oak, którego drewniany blat doskonale wpasuje się w każdy rodzaj aranżacji
· stół Taxi, którego transparentny blat, choć robi co może, by pozostać niezauważonym, w rzeczywistości doskonale skupia na sobie uwagę
· stół Bruno, którego konstrukcja przywodzi na myśl malarskie sztalugi
· biały stół rozkładany Spicy, ponieważ biel bez trudu wchodzi w sojusze z każdym kolorem, który dominuje we wnętrzu
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2019
pixel