Infolinia: 22 39 80 811

Jak odmienić wystrój jadalni za pomocą krzeseł i dodatków?

2019-01-10
Architekci wnętrz doskonale wiedzą, jak potężna moc kryje się w pozornie błahych, drugoplanowych detalach. Dobrze dobrane – potrafią nadać przestrzeni klasy, smaku i prestiżu. Jednak jeśli ich dobór jest nieprzemyślany, mogą zniweczyć najbardziej nawet misternie budowane wrażenie. Jak odmienić wystrój jadalni, by zmienić ją w pomieszczenie godne uwagi? Na przykład umieścić tam krzesła z tworzywa.

Dlaczego jadalnia jest sercem domu?

Wbrew pozorom, nie chodzi wcale o jej usytuowanie w centralnej części mieszkania. Jadalnia to przestrzeń, w której gromadzą się bliskie sobie osoby. To ona pomaga nam podtrzymać relacje, to w niej spotykamy się po trudach całego dnia. Właśnie dlatego warto poświęcić więcej czasu na takie zaaranżowanie tego pomieszczenia, by stanowiło ono coś więcej, niż tylko strefę spożywania posiłków.

Kolory i kształty, które budują atmosferę

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, o charakterze jadalni mogą zdecydować tak błahe elementy jak chociażby kształt znajdującego się w niej stołu. Przykład: okrągły lub owalny będzie wywoływał zupełnie inne emocje u domowników niż stół prostokątny. Podobnie działają kolory ścian.

Pastelowe, miękkie barwy dodadzą jadalni sielankowego uroku. Z kolei białe ściany, jako najbardziej neutralne, by nie powiedzieć – defensywne, będą doskonałą „sceną” dla kuchennych mebli i dodatków. Warto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie kolorów: o ich możliwości wpływania na wizualną wielkość tego pomieszczenia (kolory jasne – powiększą naszą jadalnię, ciemniejsze, bardziej nasycone – zmniejszą ją).

Dodatki, które robią różnicę

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, o klasie wnętrza decydują detale. W przypadku jadalni, czyli miejsca z natury pełnego pozytywnych emocji, tymi elementami mogą być lampy, ich usytuowanie oraz forma, a nawet barwa emitowanego przez nie światła.

To właśnie dodatki są przedmiotami, którymi można „regulować” poziom czegoś, co nazywane jest mało profesjonalnie przytulnością wnętrza. Elementy rodem z aranżacji rustykalnych, szczególnie te, które wykonane są drewna lub tkanin, najskuteczniej nasycą jadalnię tym właśnie pierwiastkiem. Jeśli jednak zależy nam na podkreśleniu nowoczesności tego wnętrza, warto skłonić się ku rozwiązaniom z aranżacji industrialnych. Mamy tu na myśli na przykład wykorzystanie chłodu bijącego z przedmiotów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Krzesła z tworzywa: detal, który kreuje klimat

Kolejnym „drobiazgiem” mającym wpływ na charakter jadali są krzesła otaczające serce jadalni, czyli stół. Ich kolor może działać dwojako: tonować i wyciszać emocje (krzesła w neutralnych kolorach) lub wręcz przeciwnie – ożywiać przestrzeń i podnosić temperaturę oczekiwania na posiłek (krzesła w intensywnych kolorach). Równie ważny jest ich design. Krzesła odwołujące się swym kształtem do przeszłości, nadadzą jadalni nieco nostalgicznego charakteru. Te bardziej futurystyczne, np. krzesła z tworzywa – podkreślą zamiłowanie właścicieli do nowoczesności.

Krzesła z tworzywa – przykłady

Dla tych, którzy tak jak my, gorąco wierzą w moc tkwiącą w dodatkach, przygotowaliśmy ofertę designerskich krzeseł z tworzywa. Oto kilka przykładów:
· futurystyczne w każdym calu krzesło Flato (White, Green, Blue)
· „reżyserskie” krzesło Boss Wenge
· klasykę XX-wiecznego designu – krzesło Techno DSW
· pozornie klasyczne krzesło Lyza
· ultranowoczesne krzesło Balance
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2019
pixel