Infolinia: 22 39 80 811

Jak nadać wnętrzu unikalnego charakteru?

2018-02-08

Jak nadać wnętrzu unikalnego charakteru?

jak projektować wnętrze Krzesło Royal
Cena...


Unikalność, personalizacja, indywidualizm. Co łączy te trzy rzeczy? Wszystkie definiują trend, który cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród fanów aranżacji wnętrz. Każdy z nas bowiem pragnie wyróżnić się w tłumie, posiadać rzeczy jedyne w swoim rodzaju i mieszkać tak jak nikt inny. Co więc zrobić, żeby nadać naszemu lokum prawdziwej wyjątkowości?

Wnętrze, które odzwierciedla osobowość właściciela

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma odmienną historię, inne przeżycia i inne upodobania. Aranżując niepowtarzalną przestrzeń, należy najpierw… wsłuchać się w siebie. Zastanowić się, w jakim wnętrzu nasze ciało będzie czuło się najlepiej. Jakie kolory będą koić nasze zmysły, a które barwy będą je pobudzać. Które meble będę przywoływać miłe wspomnienia, a które denerwować swoimi detalami. Zaczynając urządzanie przestrzeni z takim nastawieniem, będziemy mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie dokładnie takie jak my sami: jedyne w swoim rodzaju.

Detale, które robią różnicę

Drugą, często powtarzaną radą, jest zwrócenie uwagi na detale. To one, choć często niepozorne, mają ogromną moc kreowania charakteru wnętrza. Takimi detalami mogą być:
 • pojedyncze meble odrestaurowane w kreatywny sposób,
 • stojące lampy, które za pomocą światła tworzą jasne strefy w pomieszczeniu,
 • egzotyczne rośliny pnące się po suficie,
 • czy wreszcie pojedyncze ściany odcinające się od reszty inną fakturą lub kolorystyką.
Jak widać, nie trzeba wiele, by stworzyć coś wysoce oryginalnego i unikalnego.

Krzesła z tworzywa: przepis na unikalne wnętrze

W powyższych przykładach zabrakło elementu, na który chcemy zwrócić szczególną uwagę. Mamy tu na myśli krzesła, a zwłaszcza te z nich, które wykonane są w całości lub posiadają wybrane elementy – z tworzywa sztucznego (polipropylenu).

”meble” Krzesło P018W PP
Cena...

Zalety krzeseł z tworzywa

Wśród szeregu zalet tego rodzaju mebli, na plan pierwszy wysuwają się:
 • ogromna różnorodność form, która jest możliwa dzięki właściwościom tworzywa sztucznego, głównie jego zdolności przybierania absolutnie dowolnego kształtu,
 • za różnorodnością form idzie niezwykle szeroka gama kolorystyczna, którą ograniczać może jedynie wyobraźnia projektantów,
 • odporność na zabrudzenia i uszkodzenia (fizyczne i chemiczne),
 • nieabsorbowanie wilgoci,
 • zdolność harmonijnego łączenia się z innymi materiałami (elementy z tworzywa sztucznego wyjątkowo płynnie wchodzą w sojusze z drewnem oraz stalą),
 • wygoda, która jest możliwa dzięki ergonomicznemu wyprofilowaniu siedziska,
 • zaskakująca wielofunkcyjność, dzięki której krzesła z tworzywa doskonale sprawdzają się zarówno w kuchniach i jadalniach, jak i w pokojach dziennych, młodzieżowych czy wreszcie w przestrzeniach publicznych, biurowych i innych.

Przykłady krzeseł

Patrząc na listę zalet tych wyjątkowych krzeseł, łatwo zrozumieć, dlaczego nie mogło zabraknąć tych właśnie mebli w naszym sklepie. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na całą wielokolorową serię P018W, która inspirowana jest klasycznym modelem DSW. Termin „klasyk” jest tu jak najbardziej na miejscu, ponieważ ten projekt nie ma najmniejszego zamiaru się zestarzeć. Drugim arcydziełem designu jest Royal, krzesło z wytrzymałego poliwęglanu, którego inspiracją był słynny Louis Ghost.


meble nowoczesne Krzesło Norden Cross
Cena...

Pokaż więcej wpisów z Luty  2018
pixel