Infolinia: 22 39 80 811

Jakie najlepiej wybrać biurko dla ucznia?

2021-08-31
Jakie najlepiej wybrać biurko dla ucznia?

Urządzając pokój dla ucznia, nie możemy pominąć kilku ważnych elementów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Myśląc o intensywnej pracy, z jaką spotykają się dzieci w wieku szkolnym, z pewnością pomyślimy o wygodnym krześle, które zadba o prawidłową postawę jeszcze kształtujących się kręgosłupów naszych pociech. Ale czy oby na pewno to jedyny mebel, który zasługuje na staranniejsze dopasowanie? Podpowiadamy - oczywiście, że nie! Biurko dla ucznia to kolejna niezwykle istotna część w pokoju ucznia, która umożliwi dziecku owocną pracę umysłową. Nadchodzący nowy rok szkolny to świetna okazja do drobnego remontu, zwłaszcza jeśli Twój mały geniusz wkracza na zupełnie nowy dla niego etap edukacji. W odpowiedzi na pytanie o to, jakie biurko najlepiej wybrać, warto poświęcić kilka chwil i zastanowić się nad najważniejszymi aspektami.

 

1.    Określ ilość miejsca, jaką możesz przeznaczyć na ustawienie biurka oraz jego wielkość
 

Kwestia miejsca może wydawać się z pozoru banalna. Jeśli dysponujemy większym metrażem w pokoju, wybierzemy większe biurko i analogicznie mniejsze. Ale czy na pewno jest to dobry tok myślenia? Przede wszystkim musimy dobrać wielkość biurka pod potrzeby dziecka. Jeśli uczeń korzysta na przykład z korepetycji lub innej regularnej pomocy w odrabianiu lekcji, warto wybrać biurko o większym rozmiarze, nawet jeśli mielibyśmy uzyskać dodatkowe miejsce kosztem innych mebli. Z pewnością jeśli przy biurku zmieszczą się swobodnie dwie osoby, które nie będą zakłócać swojej przestrzeni pracy, nauka stanie się efektywniejsza. Biurko o szerokości około 120 cm, takie jak klasyczne drewniane biurko Marte lub biurko Miso, spokojnie powinno zapewnić odpowiednią ilość miejsca w razie potrzeby nawet dla dwóch osób. Jeśli jednak zdecydujesz się na mniejsze biurko, szerokość od około 80 cm będzie wartością optymalną dla zrównoważonej pracy dziecka.

 jakie biurko dla ucznia

2.    Postaw na praktyczność, która pozwoli na uporządkowany tryb pracy
 

Podczas nauki uczniowi często towarzyszą różne pomoce w postaci książek, przyborów do pisania czy laptopa. Dobranie odpowiedniej wielkości biurka to połowa sukcesu, jednak dodatkowe miejsce do przechowywania takie jak zamontowane szuflady lub półki w biurku niezwykle usprawnią cały proces organizacyjny. Biurko dla pierwszoklasisty to szczególnie specyficzny rodzaj biurka. Podczas wybierania właściwego mebla dla dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z edukacją szkolną, nie możemy zapomnieć o tym, że ilość materiałów naukowych i przyborów, które okażą się w przyszłości pomocne, będzie rosła wraz z naszym maluchem. Dlatego już teraz warto pomyśleć o zakupie biurka z dodatkowym miejscem. Modele takie jak biurko Scandibiurko Zack to idealna propozycja, która pomieści najpotrzebniejsze rzeczy do nauki, dzięki posiadanym odpowiednio, szufladom oraz półkom. 

 

3.    Zdecyduj się na trwały oraz przyjemny dla oka materiał wykonania biurka
 

Nie możemy zapomnieć o kwestii materiału, z jakiego wykonano biurko oraz jego ogólnym wyglądzie estetycznym. Ławki, w których dzieci spędzają kilka godzin dziennie podczas zajęć w szkole, nie zawsze kojarzą im się dobrze. Dlatego tak ważne jest, by biurko, przy którym uczeń usiądzie po lekcjach, było dla niego przyjemniejsze w odbiorze. Z pewnością wykonanie z drewna lub połączenia drewna z metalem, w naturalnym lub jednolitym kolorze będzie dobrym i przemyślanym wyborem. Odradzamy jednak zakupu biurka w pstrych, jaskrawych barwach, które mogą rozpraszać dziecko podczas nauki. Biurka takie jak Angus lub Escape to wysokiej jakości biurka, które zachwycają swoją designerską formą. Uczeń, siedząc przy tego typu biurku z pewnością będzie mógł oddać się efektywnej pracy oraz jednocześnie nacieszyć się  wygodą, jaką zapewniają.

 biurko dla ucznia

4.    Podejmijcie wspólną decyzję!
 

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Podczas urządzania pokoju warto zaangażować ucznia do wspólnego wyboru mebli. Znasz już kilka najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, dlatego możesz wybrać kilka biurek i poprosić dziecko o wybór. To w końcu on będzie spędzał przy nim najwięcej czasu. Możesz pokazać mu kategorię biurka i poprosić o wskazanie mebla, które mu się podoba. To z pewnością świetny sposób nie tylko na dokonanie wyboru, który sprawdzi się przez lata, ale i uświadomienie dziecka, że jego zdanie ma znaczenie. Pozwól wybrać mu na przykład lampkę na biurko lub kilka akcesoriów do uporządkowania jego przyborów i materiałów pracy.

 

Przydatne przypominajki, które pozwolą znaleźć biurko jak z bajki!
 

●       dobierz wysokość biurka odpowiednio do wzrostu dziecka

●       nie wybieraj biurek w jaskrawych i pstrych barwach, aby nie rozpraszały one ucznia podczas nauki

●       warto zastanowić się nad zakupem biurka dodatkowo wyposażonego w szuflady lub półki

●       dobrym pomysłem będzie biurko wykonane z drewna lub połączenia drewna z innym materiałem

●       niech biurko posiada odpowiednią wielkość blatu - zgodnie z potrzebami dziecka

 jakie biurko wybrać?

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2021

Nowości

Biurko Escape naturalny/transparentny nowoczesne

Biurko Escape naturalny/transparentny nowoczesne

-21%
569,00 zł449,00 zł
Wysyłka za dni
Biurko Angus czarne industrialnePromocja

Biurko Angus czarne industrialne

-22%
709,00 zł553,00 zł
Wysyłka za dni
pixel