Infolinia: 22 39 80 811

Aranżacja przytulnego kącika kawowego – jak do niej podejść?

2019-09-02
Każdy z nas potrzebuję w swoim mieszkaniu strefy relaksu i wypoczynku. To do niej wracamy po pracy lub po wykonaniu wszystkich domowych obowiązków. To również w naszym ulubionym miejscu wypijemy poranną kawę czytając gazetę lub przeglądając internet. Jak zaaranżować przytulny kącik kawowy poprzez wybór odpowiedniego miejsca i mebli?  

Dlaczego warto mieć w domu kącik kawowy?

Kącik kawowy w mieszkaniu to nie fanaberia, zwłaszcza jeśli dysponujemy odpowiednio dużą powierzchnią. Stanowi on idealne miejsce relaksu po ciężkim dniu, przestrzeń, w której możemy zrobić sobie przerwę w trakcie domowych porządków lub w której miło spędzimy wieczór. Brak hałasu, miły widok i wygodne siedzenie to marzenie każdego z nas, nawet jeżeli na co dzień nie pijemy kawy. Kącik kawowy ma bowiem znacznie szersze zastosowanie niż wynikałoby to z jego nazwy. Oprócz tego aranżując takie przytulne miejsce zyskujemy wspaniałą przestrzeń do przyjęcia gości. Oprócz kawy, stoliki i wygodne siedzenie umożliwiają nam zaserwowanie drobnego poczęstunku, albo prowadzenie ożywionych dyskusji. Odpowiedni dobór mebli sprawia, że nawet właściciele średniej wielkości mieszkań mogą sobie pozwolić na zaaranżowanie tego ważnego i przytulnego punktu domu.  kawowe aranżacje


Wybór miejsca na kącik kawowy

Zacznijmy od wyboru lokalizacji, która powinna być szczególnie ważna dla osób mieszkających z dość liczną rodziną, zwłaszcza najmłodszymi. O ile centrum domowego życia mieści się w salonie zajmującym eksponowana pozycję, kącik kawowy warto umieścić nieco na uboczu. Pozwoli to bowiem na uniknięcie hałasu i przynajmniej na chwilę spokojnego relaksu, na przykład przy filiżance małej czarnej. Dlatego stolik kawowy warto umieścić na przykład w rogu mieszkania, pamiętając jednak, by docierało do niego także światło dzienne, które sprawi, że wypoczynek będzie jeszcze bardziej przyjemny, zwłaszcza w cieplejszych porach roku.
meble kawowe

Z drugiej strony zdecydowanie warto wybrać miejsce, posiadające także oddzielne oświetlenie, które będzie nam służyło wieczorami, gdy światła w salonie będą już zgaszone. Tę rolę może zresztą pełnić zwykła stylowa lampa ułożona na stoliku. Jeśli posiadamy w domu wykusz, problem z wyborem miejsca na kącik kawowy rozwiązuje się sam. W sąsiedztwie stolika i siedzisk warto umieścić także gazetnik, jak również dekoracje, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój, na przykład piękny obraz czy ulubione rośliny.  

Meble do kawiarni doskonałe także do mieszkania!

Przejdźmy do wyboru umeblowania. W tym przypadku doskonale sprawdzą się tradycyjne meble do kawiarni, które często spotykamy również w prywatnych mieszkaniach. Decydują o tym wygoda i funkcjonalność. Stoliki do kawiarni dostępne na rynku mają różne rozmiary i rozmaite warianty designerskie. Większość z nich jest dość niska i okrągła, niekiedy z przeźroczystym blatem. Miłośnicy wnętrz klasycznych mogą postawić na drewniane konstrukcję, natomiast fani minimalizmu i nowoczesności na metalowe stoliki, ewentualnie z blatem wykonanym z tworzywa. Niektóre z tych modeli pasują do stylu skandynawskiego, inne wyglądają futurystycznie.

kącik kawowy

Pozostałe meble do kawiarni, które sprawdzą się w mieszkaniach przy aranżacji kącika kawowego to między innymi tapicerowane krzesła. Połączenie z podnóżkami zapewniają naprawdę przyjemny relaks. Jednak we wnętrzach nowoczesnych możemy sobie pozwolić również na minimalistyczny design w postaci plastikowych lub metalowych krzeseł, a nawet krzeseł barowych, które świetnie sprawdzą się w industrialnych loftach.
pixel