Infolinia: 22 39 80 811
0,00 zł

Styl loft. 9 pomysłów, jak stworzyć loftowy klimat we wnętrzu

2020-07-27
Styl loft. 9 pomysłów, jak stworzyć loftowy klimat we wnętrzu
Surowe, ale pełne klasy wnętrza w stylu loft mimo upływu lat wciąż są na topie. Otwarta przestrzeń, charakterystyczne meble industrialne inspirowane wystrojem fabryk i twórczy minimalizm to cechy charakterystyczne poprzemysłowej estetyki. Uwielbiany przez architektów i artystów styl loftowy świetnie eksponuje zwłaszcza wysokie, przestrzenne wnętrza, jednak nawet w niedużym mieszkaniu możemy przemycić jego niebanalny charakter. Oto kilka pomysłów na ciekawe loftowe aranżacje.
 

1. Otwórz się na przestrzeń, czyli styl loft w małym mieszkaniu

 
Jednym z kluczowych elementów stylu loftowego jest niczym nieograniczona, jasna przestrzeń. Rezygnacja ze ścianek działowych pozwoli maksymalnie „otworzyć” mieszkanie i wpuścić do niego światło. W subtelnym zaakcentowaniu granic poszczególnych stref, takich jak kuchnia czy salon, mogą pomóc nam elementy wystroju. Industrialny regał metalowy, wysoki stół barowy z hokerami czy loftowa konsola ustawiona w odpowiednim miejscu, oddzieli od siebie poszczególne części mieszkania, zachowując przy tym jego przestrzenny charakter.

Warto przemycić do loftowego wnętrza jak najwięcej szklanych elementów. Wysokie okna w czarnych lub stalowych ramach oraz duże przeszklone drzwi zamiast ściany to kwintesencja loftowego stylu.

W wysokich mieszkaniach fantastycznym rozwiązaniem będzie wydzielenie miejsca na antresolę, na której możemy urządzić kącik sypialniany lub gabinet.
 

2. Metalowe meble zbudują klimat starej fabryki

 
Charakterystyczne dla loftowych wnętrz są metalowe meble inspirowane surową przestrzenią hal fabrycznych. Jednym z popularnych rozwiązań w loftach jest duży regał metalowy, który dzięki minimalistycznej formie nie zabiera wiele przestrzeni, za to idealnie wyeksponuje industrialne donice z roślinami, industrialne dekoracje czy książki (metalowy regał znajdziesz tutaj).

Loftowe wnętrza kochają nietypowe meble metalowe. Metalowa szafa na ubrania inspirowana wyglądem szkolnych szafek czy przemysłowe lampy z metalowymi kloszami wprowadzą do mieszkania indywidualny charakter.

W przemyceniu loftowego stylu do kuchni i jadalni mogą pomóc metalowe krzesła loftowe oraz wysokie hokery w stylu industrialnym. Zwłaszcza egzemplarze postarzane, posiadające ślady rdzy czy widoczne spawania wyglądają wyjątkowo dobrze w loftowych wnętrzach (industrialne meble do salonu i jadalni znajdziesz tutaj).

styl loft
 

3. Meble loftowe kochają surowe drewno

 
Meble loftowe z elementami surowego drewna to kolejny charakterystyczny element poprzemysłowej estetyki. Solidne stoły loftowe ustawione w jadalni czy kuchni szybko staną się centrum życia rodzinnego. Proste, metalowe ramy i grube, drewniane blaty o widocznych sękach – stoliki industrialne nie potrzebują dodatkowych ozdobników.

Idealnym uzupełnieniem minimalistycznego stołu loftowego są metalowe krzesła z drewnianym siedziskiem. Aby przełamać ciemną kolorystykę loftu warto wybrać krzesła loftowe o mocnych kolorach, które ożywią surową przestrzeń (krzesła metalowe znajdziesz tutaj).
 

4. Oświetlenie w stylu loft

 
We wnętrzach industrialnych oświetlenie ma nie tylko rozjaśniać przestrzeń, ale również przyciągać spojrzenia. Mosiężne i metalowe klosze, stalowe łańcuchy czy niczym nieosłonięta żarówka na kablu – różnorodność lamp loftowych pozwala puścić wodze aranżacyjnej wyobraźni. Oprócz surowych wersji inspirowanych wnętrzem fabryk odnajdziemy również lampy w stylu loft w bardziej eleganckiej, subtelnej wersji. Ciekawy rozwiązaniem do sypialni, salonu lub gabinetu są stojące lampy w kształcie reflektora, doskonale wyglądające na tle ściany wykończonej betonem architektonicznym lub cegłą.
 

5. Ściana loftowa

 
Ściana loftowa utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Dominują biele i szarości, niezwykle popularne jest wykorzystywanie na ścianach betonu architektonicznego i surowych cegieł. Dla osób bardziej zachowawczych doskonałym pomysłem będą tapety imitujące industrialne wykończenie.
 

6. Drugie życie mebli loftowych

 
Jeśli mamy taką możliwość wykorzystajmy autentyczne wyposażenie hal fabrycznych. Drewniane szpule na kable mogą stworzyć oryginalny stolik loftowy, a stara kasa pancerna służyć za wyjątkową szafkę na ubrania. Meblowy recykling jest nie tylko dobry dla środowiska, to również doskonała okazja do stworzenia mebli loftowych o unikatowym charakterze.
 
styl loft

7. Zieleń vs. lofty

 
Beton i zieleń to duet idealny. Żywe rośliny ożywią stonowaną kolorystykę loftowych ścian i minimalizm mebli. Nie ograniczajmy się do parapetów, duże stojące donice z egzotycznymi roślinami będą przepiękną ozdobą salonu, łazienki czy sypialni. Zielenią możemy zapełnić regały, stoliki oraz biurka, a także ściany tworząc we wnętrzu prawdziwą miejską dżunglę. Minimalistyczne doniczki o geometrycznych kształtach oraz metalowe donice będą doskonałym wyborem do wnętrz w stylu loft.
 

8. Stan surowy okiełznany, czyli stylistyka loftu

 
We wnętrzach loftowych króluje klimat starych fabryk, dlatego wystające kable, widoczne rury czy elementy wentylacji dodadzą im tylko uroku. Odkryjmy to, co zawsze zakryte i cieszmy się artystycznym luzem loftu.
 

9. Styl loft to luz i ekstrawagancja

 
Uwielbiany przez artystów styl loftowy nie ma sztywnych reguł. Ciekawe bryły, nowoczesne formy czy oryginalne dodatki w stylu vintage zawsze znajdą we wnętrzach loftowych bezpieczną przystań. Fotele bujane, podwieszane fotele kokony czy kolorowe hamaki nie tylko umilą czas wolny spędzony w mieszkaniu, ale również dodadzą artystycznego akcentu do industrialnego wystroju.

meble loftowe
Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2020
pixel