Infolinia: 22 39 80 811

Poznaj liczne zalety stołów rozkładanych

2019-01-19
Czy warto kupić stół rozkładany? Jakie są zalety tego nietuzinkowego mebla, który może być największą gwiazdą Twojej jadalni albo salonu? Czy stoły rozkładane mają jakieś wady? Zaraz postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Stoły rozkładane – jakie są ich zalety?

Stół rozkładany to mebel wyjątkowo uniwersalny. Sprawdzi się doskonale zarówno w kuchni, jadalni, jak i w salonie. Co ciekawe, nie tylko jako miejsce spożywania posiłków czy mniej lub bardziej hucznego biesiadowania. Dzięki swoim gabarytom może w niektórych sytuacjach pełnić rolę tymczasowego blatu roboczego, a nawet miejsca dziecięcych zabaw.

Jego największą zaletą jest rozmiar, dzięki któremu może pomieścić nie tylko więcej potraw i napojów, lecz przede wszystkim – zgromadzić wokół siebie więcej ludzi. Trzeba zaznaczyć, że obecnie produkowane stoły rozsuwane oferują naprawdę sporo przestrzeni użytkowej, ponieważ ich nogi usytuowane są na samych krańcach konstrukcji.

Mebel ten robi wrażenie powierzchnią blatu oraz samą jej fakturą. Widać to najlepiej w przypadku stołów z drewna lub materiałów drewnopochodnych: szlachetny rysunek słojów, nawet jeśli jest on umieszczony na fornirze, robi naprawdę piorunujące wrażenie.

Uniwersalność stołów tego rodzaju kryje się również w ich zdolności do błyskawicznej zmiany rozmiarów. Współczesne stoły rozkładane w niczym nie przypominają swoich prymitywnych niekiedy przodków. Ich precyzyjne mechanizmy rozsuwające działają cicho, płynnie i nadzwyczaj lekko. Obsłużyć może je nawet dziecko. Zmiana rozmiaru stołu wiąże się z czymś jeszcze. Po takiej metamorfozie otrzymujemy mebel o innym kształcie: mały, kwadratowy stół zmienia się w stół prostokątny, a okrągły – w owalny. To dobra informacja dla tych, którzy kochają zmiany w przestrzeni wokół siebie.

Warto zwrócić uwagę na różnorodność stylistyczną omawianych stołów, dzięki której nie ma dziś praktycznie najmniejszego problemu z dopasowaniem ich do nawet najbardziej niecodziennej aranżacji.

Stoły rozkładane – czy mają jakieś wady?

Choć stoły rozkładane (nomen omen) składają się z praktycznie z samych zalet, warto wspomnieć o kilku cechach, które można ewentualnie przypisać po stronie wad tych mebli. Pierwszą to większy ciężar stołu, który spowodowany jest koniecznością umieszczenia mechanizmu rozsuwającego.

Drugą, niekiedy wspominaną wadą jest samo łączenie fragmentów blatów. Okazuje się bowiem, że w miejscu styku płaszczyzn lubią zbierać się okruszki i inne nieproszone drobinki (np. kurzu). Na tym lista niedogodności praktycznie się kończy.

Stoły rozkładane – przykłady

Będziemy może nieskromni, ale musimy tutaj przyznać, że nasza oferta stołów rozkładanych jest wyjątkowo różnorodna. Znaleźć w niej można między innymi:
· urzekający wizualną lekkością, połyskujący chromem stół Belina white chrom
· stylistycznie wysmakowany stół Modern
· zachwycający wyrafinowaną prostotą stół Jackson
· przykuwające uwagę swoim odważnym designem stoły Trace oraz Brick
· skrajnie minimalistyczny stół Bristol
· zaskakujący swoim konceptem stół Zac
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2019
pixel