Infolinia: 22 39 80 811

Sofy rozkładane - jakie i gdzie kupić

2018-02-12
Nie poznalibyśmy dobrodziejstw sofy, gdyby nie moda na wszystko, co orientalne. W XVII wieku Europejczycy zachłysnęli się tajemniczym światem Wschodu, który skutecznie kusił swoim wyrafinowaniem i wysmakowaniem. Właśnie wtedy na nasz kontynent trafiła turecka kanapa, którą dziś nazywamy sofą. Jej wyjątkowe walory użytkowe sprawiły, że mebel ten podbijał kolejne kraje. Obecnie sofa (rozkładana lub tradycyjna) to wyposażenie obowiązkowe praktycznie każdego nowoczesnego mieszkania.

sofy rozkładane

Co to są sofy rozkładane?

Sofa rozkładana to mebel o stosunkowo prostej budowie zewnętrznej. Jego cechą charakterystyczną są długie siedzisko, boczne podłokietniki i oparcie. Do tego dochodzi mniej lub bardziej skomplikowany mechanizm pozwalający bezproblemowo zamienić mebel służący do siedzenia w wygodną przestrzeń do spania.

Sofy rozkładane: komfortowe meble wieloczynnościowe

Dlaczego sofy rozkładane cieszą się tak wielką popularnością? Z pewnością z uwagi na obietnicę komfortu, jaką składa nam sam ich wygląd zewnętrzny. Wystarczy spojrzeć na miękkie linie krawędzi, które zwiastują zmysłową przyjemność, jakiej nie może zapewnić prawie żaden inny mebel. Drugim powodem, dla którego sofy tak chętnie i regularnie znikają z salonów meblowych, jest ich wyjątkowa funkcjonalność. Meble te sprawdzają się zarówno podczas biesiadowania, poobiedniej drzemki, jak i wieczornego relaksu oraz nocnego odpoczynku. Służą nam praktycznie przez cały dzień, co de facto czyni je najbardziej „zapracowanymi” meblami w całym mieszkaniu.

W jakich wnętrzach sprawdzą się sofy rozkładane?

Z racji swojej funkcji i wspomnianych wyżej walorów użytkowych trudno jest wskazać wnętrza, w których sofa byłaby meblem stanowczo niepożądanym. Innymi słowy, sprawdzą się one w każdej stylistyce, ocieplając wizerunek nawet najchłodniejszej i najbardziej stonowanej aranżacji. Sprawdzą się tam, gdzie istnieje chociażby minimalne zapotrzebowanie na strefę codziennego komfortu i relaksu, czyli właściwie… wszędzie.

W jakich pomieszczeniach umieścić sofę?

Uniwersalność i wielofunkcyjność sof rozkładanych sprawia, że meble te doskonale radzą sobie w praktycznie każdym rodzaju pomieszczenia. Mogą być prawdziwą gwiazdą salonu albo centralnym punktem pokoju dziennego lub młodzieżowego. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tylko metraż danego pomieszczenia. Choć trzeba przyznać, że i z tym wyzwaniem projektanci poradzili sobie wyśmienicie, tworząc sofy o różnych szerokościach, a co za tym idzie, o różnych mechanizmach rozkładania.

Sofy rozkładane – przykłady

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez mebla, którego sama nazwa sugeruje komfortową miękkość, przygotowaliśmy w DKwadrat kilka niezwykłych propozycji. Oto modele sof rozkładanych, na które koniecznie warto zwrócić uwagę:
  • idealna do pomieszczeń w stylu skandynawskim pikowana sofa Leconi
  • robiąca wrażenie swoim rozmachem funkcjonalna sofa Edgy
  • zachwycająca nietuzinkowym komfortem sofa Alta
sofy do rozkładania
sofysofameble
rozkładane meblerozkładane sofy
Pokaż więcej wpisów z Luty  2018

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe - zarówno przez nas, jak i naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Akceptacja tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich klikając w zakładkę „Konfiguracja zgód”. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Zamknij
pixel