Infolinia: 22 39 80 811

Odkryj markę OOHH: ekologiczny design produkowany na Sri Lance

2021-08-03
Odkryj markę OOHH: ekologiczny design produkowany na Sri Lance

Nasza świadomość konsumencka z każdym rokiem wzrasta, chcemy, by przedmioty przez nas kupowane były nie tylko piękne i dobrej jakości. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, czy producenci kierują się dobrem swoich pracowników, a materiały, z których pozyskiwane są produkty, nie powodują zanieczyszczenia środowiska. Eko design i polityka Fair Trade to dwa filary, które spajają markę OOHH.

 

OOHH, czyli eko design jest dla ludzi

 

Marka OOHH stworzona przez duńskiego producenta Lübech Living udowadnia, że design z recyklingu jest atrakcyjną alternatywą dla swoich mniej ekologicznych odpowiedników, a papierowe dekoracje mogą być czymś więcej niż tylko nietrwałymi ozdobami. Współpraca doświadczonych w eko designie projektantów i zamieszkujących Sri Lankę kobiet zaowocowała linią minimalistycznych dodatków do wnętrz, które doskonale podkreślą niebanalny charakter nowoczesnych aranżacji.

 meble ekologiczne OOHH

Modnie, ekologicznie i z klasą, czyli design z recyklingu

 

Produkowane przez mieszkanki Cejlonu dodatki takie jak wazony, świeczniki, donice czy organizery to design tworzony z recyklingu m.in. z przetworzonego papieru, dżinsu, filcu, aluminium, jak również z resztek powstałych w procesie obróbki drewna mahoniowego, przetopionych butelek czy torebek z tworzywa. Co więcej, do wypełniania wnętrz wazonów, donic oraz naczyń marka OOHH używa naturalnie wyprodukowanego wodoodpornego lateksu. Brand od wielu lat konsekwentnie realizuje swoją wizję, która łączy miłość do człowieka, designu i naszej planety.

 

Marka OOHH – papierowe ozdoby, które zmieniają świat

 

Designerskie ozdoby z masy papierowej takie osłonki, pojemne organizery czy wazony o nietuzinkowych fakturach przypominających asfalt lub beton, to tylko niektóre z niezwykłych przedmiotów, które nie powstają we wnętrzach wielkich fabryk. Niezwykle dopracowane produkty do wystroju wnętrz są tworzone w domach, przez kobiety, które dzięki dopasowanej do ich potrzeb pracy mogą zajmować się również obowiązkami domowymi i dziećmi. Wspieranie rozwoju osób często wykluczonych na rynku pracy to jedna z najpiękniejszych rzeczy, które można napisać o marce OOHH. Ozdoby tworzone z masy papierowej i innych materiałów recyklingowych dostępnych na wyspie są ważnym krokiem ku niezależności finansowej mieszkanek Sri Lanki.

 

Odkryj z nami markę OOHH!

ekologiczne meble

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2021
pixel