Infolinia: 22 39 80 811

Fotel dla prezesa - jaki wybrać?

2018-12-21

Wielogodzinna praca za biurkiem potrafi dać się we znaki. Jednym z najmniej przyjemnych objawów przeciążenia jest ból kręgosłupa uniemożliwiający wykonywanie obowiązków zawodowych i sprawne myślenie - myśli zamiast na realizowanych projektach i planowanych spotkaniach skupiają się na bólu i dyskomforcie. Warunkiem dobrego funkcjonowania na co dzień w przestrzeni biurowej jest maksymalnie wygodne i ergonomiczne krzesło. Innych krzeseł potrzebują pracownicy w open space, innych prezesi czy pracownicy zarządzający wyższego i średniego szczebla. Im wyżej w firmowej hierarchii, tym bardziej stylowe meble wypełniają pokoje biurowe.

Prestiż i powaga

Meble są bowiem symbolem statusu oraz prestiżu instytucji. Łatwo sobie wyobrazić jak ucierpiałby wizerunek firmy, gdyby prezes przyjmował gości i kontrahentów w kiepsko urządzonym gabinecie, a sala konferencyjna nie licowałaby z powagą miejsca. Stylowe meble to dowód na stabilność, powagę ale i dobry gust. Wśród wszystkich mebli biurowych właśnie fotele i krzesła sprawiają, że i prezes, i jego pracownicy oraz goście skłonni są do dłuższych rozmów, negocjacji i narad. Trwałość, wygoda oraz elegancki design: oto przepis na fotel dla prezesa. W sklepie D Kwadrat wybór jest spory.

Fotel biurowy VIP

Klasyczny fotel ze skórzanym siedziskiem i oparciem osadzony na metalowej podstawie obrotowej. Oparcie składa się z dwóch poduszek łamanych dokładnie w środku konstrukcji, co sprawia, że kręgosłup układa się jeszcze bardziej komfortowo. Wygodne podłokietniki, siedzisko oraz oparcie wzmocnione są fornirem. Ciemna skóra oraz ciemny fornir sprawiają, że jest to mebel bardzo elegancki i stylowy. Fotel posiada mechanizm regulacji wysokości, blokady oparcia, manualną regulację siły oporu oparcia oraz możliwość swobodnego kołysania się. Godziny spędzone w takim fotelu nie dłużą się. Można pracować wydajnie i w skupieniu.

Fotel biurowy VIP z podnóżkiem

Ten głęboki i maksymalnie komfortowy fotel, inspirowany projektem Lounge Chair & Ottoman małżeństwa Eamesów z 1956 roku, przeszedł do klasyki designu. Perfekcyjny kąt nachylenia oparcia oraz możliwość wygodnego ułożenia zmęczonych nóg na miękkim podnóżku czynią ten model jednym z najczęściej kupowanych ekskluzywnych mebli biurowych.

Czarna skóra naturalna oraz fornirowana sklejka sprawiają, że fotel wygląda bardzo atrakcyjnie i świetnie wpisuje się zarówno w tradycyjne jak i awangardowe wnętrza. Model w kolorze białym idealny jest do designerskich przestrzeni pełnych stali i szkła.

Fotel biurowy CH2191

Model lekki, zwrotny i bardzo stabilny. Podstawa i podłokietniki z chromowanej stali. Krzesło posiada mechanizm regulacji wysokości oraz kołyski. Metalowa rama utrzymuje w ryzach miękkie poduszki siedziska i oparcia.

Fotel biurowy CH1191

Solidna stalowa rama oraz doskonale wyprofilowane oparcie tego fotela sprawiają, że można nie wstawać zza biurka przez wiele godzin. To fotel dla prezesa aktywnego - nowoczesny ale stylowy, trwały i stabilny ale wizualnie lekki. Obrotowa baza na kółkach wykonana jest z chromowanej stali. Krzesło posiada również mechanizm regulacji wysokości oraz kołyski.

Wybierając fotel dla prezesa warto pamiętać, że nowoczesne designerskie meble doskonale prezentują się zarówno w tradycyjnych biurach jak i w nowoczesnych loftach. Ich ponadczasowa stylistyka oraz dobrej jakości materiały zawsze stanowią o prestiżu miejsca. Nie wolno nam jednak zapominać, że nie tylko prezes potrzebuje wygodnego siedziska. Pracownicy firmy także wymagają zaopatrzenia w ergonomiczne meble. Praca w warunkach nieobciążających kręgosłupa zawsze jest bardziej efektywna niż wtedy, kiedy czeka się niecierpliwie na to, żeby jak najszybciej uciec z biura.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień  2018
pixel