Infolinia: 22 39 80 811

Wnętrza domu i mieszkań w stylu modern cave – aranżacje i inspiracje

2022-02-24
Wnętrza domu i mieszkań w stylu modern cave – aranżacje i inspiracje

Styl modern cave można określić z pewnością jako niekonwencjonalny i oryginalny. O ile styl industrialny czy skandynawski już nikogo nie zdziwi, to wzorowany na domach wyrytych w skale styl modern cave może zrobić niezłe zamieszanie w 2022 roku. Ten unikatowy trend wnętrzarski powoli odnajduje swoje miejsce również w europejskich domach. Na początku mogliśmy dopatrzeć się inspiracji stylem modern cave w wyglądzie budowli takich jak nowopowstałe osiedla mieszkaniowe, do których budowy zaczęto wykorzystywać wiele rodzajów materiałów charakterystycznych dla modern cave. Widoczne przenikanie się żywiołów i magiczna aura rodem z górskiej jaskini to tylko niektóre cechy tego niepowtarzalnego trendu. Znudził Cię już klasyczny wystrój Twojego mieszkania? Poznaj inspiracje i aranżacje wnętrz w stylu modern cave i zakochaj się w jego unikalności.

Z miłości do natury, czyli obecność żywiołów we wnętrzach modern cave

Modern cave to styl, który skupia się przede wszystkim na wykorzystaniu jak największej ilości naturalnych materiałów. Tak stworzona minimalistyczna przestrzeń będzie sprawiać wrażenie nieco oziębłej. Wiele w niej nierówności i niezdefiniowanych kształtów, a to wszystko zasługa obecności kamienia. Kiedy wyobrażamy sobie jaskinię, od razu przychodzą nam na myśl przepiękne i różnorodne skały, których we wnętrzach modern cave nie może zabraknąć. Z tym materiałem doskonale skomponują się drewniane meble, które zrównoważą i ocieplą wizerunek kamiennej bazy w przestrzeni.

aranżacje modern cave

źródło: Pinterest

Zacznij od fundamentów - mieszkanie w stylu modern cave

Odpowiednia podstawa to najważniejszy krok w aranżacji wnętrza wzorowanego na jaskini. W takiej przestrzeni nie może zabraknąć kamiennej ściany wykonanej z odpowiednich płytek lub jednolitej skały. Świetnym pomysłem będzie również zastąpienie drewnianych paneli podłogowych betonową posadzką. Jeśli zależy nam na minimalistycznym efekcie, możemy po prostu zdecydować się na ściany o strukturze betonu w kolorze białym lub szarym. Taki wygląd będzie sprawiał wrażenie niedokończonego i surowego, co wpasowuje się idealnie w cechy stylu modern cave. Warto zwrócić również uwagę na odpowiedni kształt sklepień w przejściach między pokojami, który w stylu modern cave będzie zwykle kulisty lub nieregularny.

Jakie meble wybrać - wnętrza modern cave

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wybudowanie majestatycznej willi wykutej w górskiej skale. Aby stworzyć aranżację w stylu modern cave w naszym mieszkaniu, musimy skupić się na wykorzystaniu konkretnych materiałów i połączeniu ich z meblami o odpowiednim kształcie i strukturze. Jaki rodzaj mebli sprawdzi się najlepiej?

  • DREWNIANE MEBLE - drewniane meble ocieplą wizerunek całego wnętrza. To również jeden z najbardziej pożądanych materiałów jeśli chodzi o aranżacje w stylu modern cave. Sprawdzą się tu w szczególności meble o obłych kształtach lub nieregularnej formie. Aby wnętrze wyglądało jak najbardziej spójnie, warto wybrać naturalny lub czarny kolor drewna.

Nasze propozycje: Stolik TAVLE, Stolik TYK, Stolik Hapur, Komoda Nordic Small 4

  • SKÓRZANE SIEDZISKA - skórzany fotel wprowadzi do wnętrza modern cave nutę elegancji i nowoczesności. Doskonale skomponuje się z zimnym w wyglądzie kamieniem na ścianach lub podłodze. Taki rodzaj mebli pomoże zachować balans i sprawi, że będziemy mogli poczuć we wnętrzu domową atmosferę.

Nasze propozycje: Fotel z podnóżkiem BA1, Krzesło Oregon PU, Fotel CUP

  • METALOWE PÓŁKI I REGAŁY - półki i regały wykonane z metalu pozwolą zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania oraz uzupełnią surowy look domowej jaskini.

Nasze propozycje: Regał Newcastle, Półka Batley, Zestaw półek GEELONG

  • METALOWE KRZESŁA - łączenie ze sobą różnych rodzajów materiałów stało się bardzo popularnym zabiegiem aranżacyjnym. W stylu modern cave będzie wyglądać to szczególnie dobrze. Dlatego dekorując jadalnię lub salon w stylu jaskini, nie bójmy się zestawiać ze sobą zupełnie innych modeli krzeseł. Metalowe krzesła to kolejny element, który warto rozważyć podczas aranżacji mieszkania w tym stylu.

Nasze propozycje: Krzesło Paris, Krzesło Dilly, Krzesło Willy Arm

  • MARMUROWE STOLIKI - nie da się zaprzeczyć, że meble z motywem marmuru lub granitu idealnie wpasują się w ten trend wnętrzarski. To oryginalny i uwielbiany na całym świecie wzór.

Nasze propozycje: Stolik Goldington, Stolik Soli

Dodatki w stylu modern cave - mniej znaczy więcej

Udekorowanie mieszkania w stylu modern cave może wydawać się niemałym wyzwaniem. Liczy się tutaj wyszukany gust i minimalistyczne podejście, które nie pozwoli na zagracenie wnętrza i optyczne pomniejszenie go. W takiej aranżacji sprawdzą się dodatki proste oraz bardzo często takie, które możemy znaleźć podczas zwykłego spaceru. Na półce możesz rozłożyć kamienie lub zakupione kryształy, takie jak ametyst czy kryształ górski. Baw się ich rozmiarem i wczuj się w rolę zwiedzającego jaskinię alpinisty. Nie zaszkodzi również użyć do dekoracji minimalistycznego dywanu takiego jak dywan Sunset Taupe. Bardzo dobrze sprawdzą się tu również dodatki wykonane z ceramiki.

styl modern cave

źródło: Pinterest

Zdęcia pochodzą z:

https://pl.pinterest.com/pin/426997608426875621/
https://pl.pinterest.com/pin/7670261849653530/
https://pl.pinterest.com/pin/190488259230497637/
https://pl.pinterest.com/pin/75224256268954307/
https://pl.pinterest.com/pin/180918110019207616/
https://pl.pinterest.com/pin/5348093299730373/

Pokaż więcej wpisów z Luty  2022

Nowości

Fotel Cup brązowy jasny skóra 37

Fotel Cup brązowy jasny skóra 37

-15%
3 969,00 zł3 374,00 zł
Wysyłka za dni
Krzesło Dilly Black loftowe

Krzesło Dilly Black loftowe

-17%
419,00 zł349,00 zł
Wysyłka za dni
Dywan Sunset Taupe 200x300cm

Dywan Sunset Taupe 200x300cm

5 299,00 zł
Wysyłka za dni
Krzesło Willy Arm Black z poduszką PU

Krzesło Willy Arm Black z poduszką PU

-15%
469,00 zł399,00 zł
Wysyłka za dni
Stolik TYK 630 dąb naturalny, blat lustr

Stolik TYK 630 dąb naturalny, blat lustr

-10%
2 339,00 zł2 100,00 zł
Wysyłka za dni
Stolik kawowy TAVLE czarny dąb

Stolik kawowy TAVLE czarny dąb

-10%
4 199,00 zł3 780,00 zł
Wysyłka za dni
Stolik kawowy Hapur naturalny mango

Stolik kawowy Hapur naturalny mango

-10%
809,00 zł725,00 zł
Wysyłka za dni
pixel