Infolinia: 22 39 80 811

Trendy w aranżacji wnętrz - Boho

2018-02-04

Jak wytłumaczyć, czym jest styl boho człowiekowi, który nigdy nie miał do czynienia z tym modnym trendem aranżacji wnętrz? Najbardziej obrazowym pojęciem, którego można użyć, definiując boho, jest artystyczna swoboda, czyli zupełne zaprzeczenie chłodnego, zdystansowanego minimalizmu. Co jeszcze wyróżnia mieszkania utrzymane w tym właśnie stylu?

 
Czym charakteryzuje się styl boho?
Zacznijmy jednak od początku. Boho to styl wywodzący się z marzeń artystycznej cyganerii. To filozofia życia, która zakłada odcięcie się od sztywnych, ograniczających wolność zasad. To także sięganie po inspiracje kryjące się w pozaeuropejskich kręgach kulturowych. Dlatego we wnętrzach boho bez trudu odnajdziemy detale, których korzenie znajdują się w Azji czy Afryce. Warto jednak zaznaczyć, że odcięcie się od panującego porządku nie oznacza, że wnętrzami boho rządzi chaos.
 
Tym, co zwraca szczególną uwagę, kiedy przestępujemy po raz pierwszy mieszkanie w stylu boho, są wszechobecne tkaniny (kilimy, zasłony, dywany, patchworkowe narzuty i wiele innych). Drugą cechą, która sprawia, że nie sposób pomylić wnętrza boho z żadnym innym, jest kolorystyka: żywa, ciepła, wykorzystująca ciemne barwy ziemi. Trzecim wyróżnikiem, tak łatwo zauważalnym przez osoby przywykłe do stylu minimalistycznego, są najprzeróżniejsze dodatki. Boho to przestrzeń, w której zgodnie współegzystują przedmioty przypisane do różnych stylów i pochodzące z różnych stron świata. Ten pozorny galimatias jest jednak wbrew pozorom pełen swoistej harmonii. Co więcej, dla tych, którzy mają w sobie duszę artysty, jest to przestrzeń niezwykle energetyczna i inspirująca. Podsumowując to jednym zdaniem, boho to barwny patchwork wzorów, kształtów i kolorów. I jeszcze jedna uwaga: wnętrza boho tryskają witalnością. Tętnią życiem i to jak najbardziej dosłownie, ponieważ bardzo częstym elementem są tam różnego rodzaju rośliny doniczkowe, również te najbardziej ekspansywne i zajmujące najwięcej miejsca.


Krzesła tapicerowane: idealne do wnętrz w stylu Boho

Styl boho jak żaden inny upodobał sobie tkaniny oraz wszystko, co przyjemnie miękkie w dotyku (pufy, poduszki itp.). Dlatego w wnętrzu, które chcemy urządzić zgodnie z zasadami tego trendu, nie może zabraknąć nie tylko barwnych kilimów, lecz także tapicerowanych krzeseł. Ich atutem jest zarówno przyjemna w dotyku „tkaninowa” faktura, jak i relaksująca miękkość, jaką zapewniają ich siedziska.


Krzesło Emilia Velvet
Cena...

Przykłady krzeseł tapicerowanych

Dla tych, których pociąga styl będący swoistą „odtrutką” na wszechobecny minimalizm, w www.dkwadrat.pl czeka bogata oferta tapicerowanych krzeseł. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj model o wszystko mówiącej nazwie Patchwork. Tkanina, z której wykonano poszycie krzesła przypomina kolorową mozaikę, czym doskonale wpisuje się w filozofię stylu boho. Drugą propozycją jest krzesło Techno DSW. W tym przypadku uwagę zwracają nie tylko nogi wykonane z drewna, a więc materiału w pełni naturalnego, jak najbardziej zgodnego z boho. Równie istotna jest konstrukcja tej dolnej części krzesła: lekka, a przy tym fantazyjna. Rozwiązanie to przypadnie do gustu każdemu, kto uwielbia artystyczną zabawę formą.
Pokaż więcej wpisów z Luty  2018
pixel