Infolinia: 22 39 80 811

Modernistyczna jadalnia

2018-02-06

Modernistyczna jadalnia – jakie meble najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?
modernistyczna jadalnia Stół Marte
Cena...Jadalnia to miejsce wyjątkowe na mapie każdego mieszkania. To tutaj krzyżują się szlaki przemierzane przez domowników. To tutaj spotykamy się, by choć przez chwilę pobyć ze sobą razem. I to tutaj panuje klimat, którego nasze dzieci nie zapomną do końca życia. Jak urządzić tę przestrzeń, by zachwycała swoją nowoczesnością?

Co to jest styl modernistyczny w aranżacji wnętrz?

Styl modernistyczny, który narodził się po I wojnie światowej, od początku uznawał prymat funkcji nad dekoracyjnością. Piękno budynków, wnętrz czy przedmiotów codziennego użytku miało wypływać z ich formy.
Dlatego też współczesne wnętrza modernistyczne mają być przede wszystkim funkcjonalne. Rządzi w nich minimalizm, zgodnie ze znaną wszystkim projektantom maksymą „less is more”, czyli mniej znaczy więcej. Im mniej elementów we wnętrzu, im bardziej zredukowana jest ich dekoracyjność, tym większa jest siła ich oddziaływania.
Wnętrza modernistyczne są przestronne, dobrze oświetlone i często podzielone na strefy. Królują w nich neutralne kolory (biel, czerń, odcienie szarości). Dekoracyjność i ornamentyka, o ile w ogóle istnieją – przyjmują postać mocno geometrycznych wzorów. Dowodem na geniusz i ponadczasowość tego stylu jest fakt, że choć zadebiutował on niemal wiek temu, to coraz to nowe pokolenia traktują go jako swój własny.

Jakie meble pasują do stylu modernistycznego

Idąc wspomnianym wcześniej tokiem rozumowania, najbardziej na miejscu będą tam meble charakteryzujące się połączeniem szlachetnej prostoty i wyraźnego wyczulenia na praktyczność i funkcjonalność. Kształty takich mebli odznaczają się regularnym użyciem linii i kątów prostych. Ich ornamentyka pozostaje stonowana i możliwe mało rozbudowana. Doskonałym przykładem takiego mebla, w którym forma wyraźnie podąża za jego funkcją, jest stół rozkładany.


jadalnia Stół Modern rozkładany
Cena...

Stoły rozkładane do jadalni

Choć meble z tej kategorii spotkać można również w salonach, gdzie od zawsze zajmowały honorowe miejsca, to ich pierwotnym przeznaczeniem były jadalnie. Dziś znakomicie sprawdzają się szczególnie w mieszkaniach o stosunkowo małej powierzchni, w których każdy metr kwadratowy jest cenniejszy niż złoto.
Elementem, który nawet osobom nieobeznanym z historią sztuki meblarskiej pozwoli odróżnić stoły przeznaczone do wnętrz modernistycznych od pozostałych przedstawicieli tego gatunku, są charakterystycznie zamocowane nogi. Mowa tu o odchyleniu tychże nóg od pionu w taki sposób, że patrząc na bryłę stołu, widzimy, że jego blat tworzy z nogami figurę trapezu.

meble do jadalni Stół Montreux
Cena...


Przykłady stołów do modernistycznej jadalni

Na tych, którzy zakochani się w prostocie modernistycznego stylu, przygotowaliśmy w www.dkwadrat.pl nie lada gratkę: stoły rozkładane, które zmienią zwyczajną jadalnię w prawdziwą salę do ucztowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż powiększenie powierzchni blatu odbywa się w sposób szybki i bezproblemowy. Na uwagę zasługują modele o charakterystycznych nogach skierowanych dolną częścią na zewnątrz. Wśród nich polecamy szczególnie modele:
· Marte
· Century
· Belina

jadalnia Stół rozkładany Century
Cena...


Pokaż więcej wpisów z Luty  2018
pixel