Infolinia: 22 39 80 811

Meble, które świetnie sprawdzą się w małych wnętrzach

2019-02-09

Meble, które świetnie sprawdzą się w małych wnętrzach

Można by napisać, że wnętrza są jak dzieci: małe wnętrza – mały kłopot, duże wnętrza – duży kłopot. Niestety, to nie do końca prawda. O ile w przypadku dużych wnętrz ograniczeniem jest tylko budżet, to w przypadku małych na przeszkodzie do stworzenia wymarzonego gniazdka stoją ściany, które ani myślą drgnąć choćby o milimetr. Jak więc umeblować niewielką przestrzeń?

meble do małych mieszkań

Meble do małych wnętrz

W małych przestrzeniach doskonale sprawdzą się dwa rodzaje mebli:
  • te, które potrafią pełnić różne funkcje (meble wielofunkcyjne)
  • oraz te, które potrafią czasowo zmniejszać / zwiększać swoje gabaryty.

Meble wielofunkcyjne, składane i rozkładane

Niewielkie mieszkania przypominają pod pewnym względem centra miast: i tu i tam każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dlatego meble adresowane do posiadaczy takich lokali lubią często, niczym wieżowce, piąć się w górę. Przykładem są łóżka piętrowe, w których wygospodarowane jest specjalne miejsce na biurko i mini-szafę dla dziecka.
 
Innym rodzajem mebli wielofunkcyjnych są te, w których zastosowanie zmienia się w zależności od pory dnia. Mowa tutaj między innymi o sofach, które za dnia służą do siedzenia, a nocą powiększają swoją powierzchnię użytkową, by pełnić rolę standardowego łóżka.   Na rynku spotkać można również inne, bardzo pomysłowe rozwiązania: stelaż łóżka umieszczony za dnia pionowo w szafie albo schowany w ścianie, łóżka będące równocześnie regałem na książki, czy na przykład niewielkie stoliki, które po rozłożeniu potrafią stać się stołami dla bardzo dużej rodziny.
 
A skoro jesteśmy już przy stołach...

meble do małych pomieszczeń Stół Chara
Cena...


Król małych wnętrz: stół rozkładany

Stół to więcej niż mebel kuchenny. To prawdziwa instytucja. To miejsce, które jednoczy przy sobie całą rodzinę i… zajmuje sporo miejsca. Na szczęście nawet w wyjątkowo małym mieszkaniu można wykreować wspaniałą atmosferę niedzielnego obiadu albo uroczystej kolacji.
 
Wystarczy zamiast tradycyjnego stołu o sporych gabarytach wybrać mebel rozkładany. Przy okazji, ważna informacja dla tych, którym stoły rozkładane kojarzą się masywnymi kolosami wyposażonymi w skomplikowaną maszynerię do powiększania powierzchni blatu. Współczesne meble tego rodzaju obsługuje się z dziecinną łatwością, a po rozłożeniu ich do maksymalnych rozmiarów, trudno jest znaleźć miejsce łączenia poszczególnych elementów blatu. Co więcej, nowoczesne materiały, z których wykonywane są stoły, skutecznie opierają się zarówno próbie czasu, jak i działaniom szkodliwych dla nich czynników, o które w miejscu takim jak kuchnia czy jadalnia – nietrudno.


  meble do kawalerek Stół Century
Cena...

Przykłady rozkładanych stołów

W sklepie www.dkwadrat.pl nie mogło zabraknąć mebli, które od zawsze miały grono zagorzałych zwolenników. Wśród rozkładanych stołów na szczególną uwagę zasługują następujące modele:

  • masywny, a zarazem elegancki stół Chara;
  • idealny do wnętrz modernistycznych Century.
Pokaż więcej wpisów z Luty  2019
pixel