Infolinia: 22 39 80 811

Krzesła barowe – w jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej?

2018-02-05

Krzesła barowe to jeden z tych wyjątkowych mebli, które swój „adres zamieszkania” mają zapisany w nazwie. Czy oznacza to jednak, że powołaniem  tych wysokich stołków jest życie w lokalach gastronomicznych? Gdzie jeszcze sprawdzą się te nietypowe krzesła? W jakich pomieszczeniach? 
 
Stołki barowe w pewnym sensie podkreślają współczesny pęd życia. Siadamy na nich, jedząc w pośpiechu szybkie śniadanie. Przysiadamy na nich na chwilę w środku dnia. Wskakujemy na nie wieczorem, kiedy po dniu pełnym wrażeń znajdujemy wreszcie chwilę na odrobinę napoju rozweselającego. Choć na pierwszy rzut oka krzesła barowe zdają się „wywyższać” nad innymi meblami (ich nietypowy wzrost robi swoje), to w rzeczywistości meble te słyną ze swojej skromności. Co więcej, to właśnie ta charakterystyczna wysokość sprawia, że w pewnym sensie możemy dzięki nim odciąć się od tego co przyziemne i popatrzeć na wszystko z góry, z dystansu.
 

Krzesła barowe do kuchni i jadalni

Choć pierwszym adresem, pod którym można spotkać stołki i krzesła barowe, są lokale gastronomiczne, to od wielu lat meble te goszczą również w mieszkaniach prywatnych. Kupowane są z jednej strony przez tych, którzy chcąc maksymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy swojego lokum, połączyli kuchnię z salonem, a z drugiej – przez osoby, które w swoim domu pochwalić się mogą słusznych rozmiarów kuchenną wyspą.

Zalety krzeseł barowych

Liczba rodzajów krzeseł barowych może spowodować zawrót głowy. Jednak dzięki temu możemy wybrać mebel idealnie spełniający nasze potrzeby. Przede wszystkim mamy szansę zdobyć krzesła, których design będzie doskonale harmonizował ze stylem, w jakim utrzymane jest nasze mieszkanie. To informacja cenna zarówno dla tych, którzy cenią stylistykę nowoczesną, minimalistyczną, jak i dla osób, które preferują aranżacje bardziej klasyczne, odwołujące się do tradycji.
 
Po drugie, warto zwrócić uwagę na mnogość wariantów krzeseł barowych. I tak na przykład zaletą niektórych krzeseł barowych jest to, że ich siedzisko jest obrotowe. To spore udogodnienie zwłaszcza w niewielkich wnętrzach. Rozwiązanie takie pomaga także bez trudu zająć miejsce na tym najwyższym z kuchennych mebli. Z kolei inne stołki barowe oferują możliwość regulowania ich wysokości. Kiedy jedne zachęcają swoimi miękkimi, wygodnymi tapicerowanymi siedziskami, inne chwalą się gładkimi siedzeniami z tworzyw sztucznych albo chromowanymi nogami, które utrzymują swój połysk nowości przez wiele lat. A to tylko ułamek tego, co czeka na klientów sklepów meblowych...

Krzesło barowe Brity Vintage
Cena...
Stołek barowy Dima
Cena...
Stołek barowy Paris Back
Cena...


Przykłady krzeseł barowych

Dla tych, którzy chcą zaaranżować barową przestrzeń w swoim domu, a także dla tych, którzy chcą stworzyć domowy klimat w swoim barze lub innym lokalu gastronomicznym, przygotowaliśmy w www.dkwadrat.pl niezwykle szeroką paletę krzeseł, stołków oraz hokerów barowych. Wśród szeregu modeli, na szczególną uwagę zasługują między innymi:

Pokaż więcej wpisów z Luty  2018

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe - zarówno przez nas, jak i naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Akceptacja tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich klikając w zakładkę „Konfiguracja zgód”. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Zamknij
pixel