Infolinia: 22 39 80 811

Jaki kupić narożnik do codziennego spania?

2022-03-15
Jaki kupić narożnik do codziennego spania?

Meble wypoczynkowe są uwielbiane przez wszystkich domowników — jest to miejsce rodzinnych spotkań i relaksu, a gdy zajdzie potrzeba zmienia się w wygodną przestrzeń do spania. Z tego powodu, już podczas rozpoczęcia poszukiwań nowej kanapy z funkcją spania, warto zastanowić się nad jej parametrami. Odpowiednio dobrany materiał, system rozkładania i kształt mogą zdecydowanie zwiększyć jakość i komfort użytkowania. Jak wybrać narożnik z funkcją spania? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań? W tym artykule znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci wybór.

Sposób rozkładania — ważny podczas codziennego spania

Narożnik z funkcją spania to rozwiązanie idealne nie tylko do kawalerki. Jest to mebel o uniwersalnej funkcji, który w razie potrzeby może stać się miejscem dla gości. W sytuacji, gdy musimy codziennie składać i rozkładać narożnik, ważny jest przede wszystkim system rozkładania. Każdy z nich jest zautomatyzowany i pozwala na łatwe rozłożenie kanapy. Kwestia wyboru jest jednak nieoczywista, dlatego kanapa powinna być dobrana według indywidualnych potrzeb i miejsca, jakim dysponujemy. Jak wybrać narożnik ze względu na system rozkładania? Oto najwygodniejsze i najbardziej popularne propozycje:

  • System rozkładania DL

Automat DL pozwala uzyskać równomierną i sprężystą powierzchnię spania. Mechanizm jest prosty w użytkowaniu, nie rysuje podłogi i nie wymaga odsuwania narożnika od ściany. Pozwala rozłożyć kanapę przez podniesienie siedziska lekko do góry i wysunięcie go do przodu. Następnie na pustą przestrzeń siedziska należy opuścić oparcie. Dużą zaletą tego systemu jest fakt, że w przypadku narożnika pod siedziskiem i szezlongiem znajdują się często aż dwa pojemniki na pościel.

  • System rozkładania typu „delfin” (szufladowy)

Szybki i wygodny. Delfin to jeden z najbardziej popularnych systemów rozkładania. Polega na wyciągnięciu spod siedziska wbudowanej tam szuflady. Następnie za pomocą specjalnego uchwytu należy wyciągnąć z niej materac na prowadnicach, który po rozłożeniu zrównuje się z powierzchnią siedziska. Ten system nadaje się zarówno do spania codziennego, jak i okazjonalnego. Pozwala na to stabilna i bardzo komfortowa powierzchnia spania. Zastosowanie takiego systemu uniemożliwia umieszczenie pojemnika na pościel w skrzyni pod siedziskiem, dlatego w narożniku znajduje się on pod szezlongiem.

Propozycje narożników typu „delfin”: sofa narożna Shipley, sofa narożna Doxford, sofa narożna Benthall

  • System rozkładania włoski

Jest to trwałe rozwiązanie nadające się przede wszystkim do spania codziennego ze względu na umieszczony we wnętrzu narożnika pełnowymiarowy materac. Po rozłożeniu kanapa przypomina łóżko, a komfort spania jest porównywalny z normalnym łóżkiem. System włoski rozkłada się do przodu przez pociągnięcie oparcia, które wraz z siedziskiem i materacem zamontowane jest na prowadnicach. Po wyciągnięciu powstaje jednolita płaska i stabilna przestrzeń do spania. System włoski jest w pełni bezpieczny, a dodatkowo nie ryzykujemy zarysowania podłogi.

Propozycja narożnika ze stelażem włoskim: narożnik z funkcją spania Cloud

narożnik do spania

Jaki kupić narożnik z funkcją spania — materiały

Kolejną cechą, na którą powinno się zwrócić uwagę, jest jakość użytych do wykonania narożnika materiałów. Zwłaszcza gdy jest to kanapa do codziennego spania, warto szczególnie zainteresować się materiałem konstrukcji, wypełnienia i obicia. Jak wybrać narożnik ze względu na materiał? Każdy producent udostępnia pełne informacje na temat wykonania swoich mebli. W opisach narożników i kanap znajdziesz szczegółowe parametry i specyfikacje obejmujące:

  • Materiał wypełnienia

Narożnik, który będzie służył do spania, powinien posiadać wypełnienie z wysokoelastycznej pianki, która daje odpowiednią sprężystość i jest odporna na odkształcenia. Zapewnia bezpieczną pozycję ciała, a przy tym dopasowuje się do jego kształtu. Dodatkowo pianki poliuretanowe zapewniają przepuszczalność powietrza, a co za tym idzie wysoką higienę użytkowania — zapobiegają powstawaniu grzybów i pleśni.

  • Stelaż i konstrukcję

Ważne jest także to, na czym pianka została osadzona. Najwygodniejszym rozwiązaniem do codziennego spania są sprężyny faliste i bonellowe. Obie wersje mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Sprężyny faliste są wytrzymałe i odporne na odkształcenia, jednak powodują, że powierzchnia spania jest nieco twarda. Bonellowe natomiast stanowią idealne podparcie ciała, jednak czasem mogą uginać się zbyt mocno. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc konstrukcja łącząca dwa rodzaje sprężyn.

  • Materiał tapicerski

Podczas wyboru odpowiedniego narożnika przeanalizuj także materiał obiciowy. Producent tkaniny zawsze uwzględnia w parametrach przede wszystkim gramaturę, skład, odporność na ścieranie i hydrofobowość. Szukając takich informacji, dowiesz się, jaka kanapa do spania na co dzień będzie najlepsza. Warto pamiętać, aby materiał był odporny na plamy i łatwy w czyszczeniu, a także przyjemny w dotyku i niezbyt szorstki. Do obicia sofy narożnej do spania nadadzą się przede wszystkim: skóra naturalna, welur, szenila, mikrofaza, plusz i wszelkie inne tkaniny syntetyczne o różnych kolorach i fakturach.

Jeśli wiesz już, jaka kanapa do spania będzie najlepsza, znajdź odpowiedni model na stronie DKwadrat i zainspiruj się nowoczesnym stylem sof i kanap rozkładanych!

Pokaż więcej wpisów z Marzec  2022
pixel