Infolinia: 22 39 80 811

Jadalnia w rustykalnym stylu – jakie meble wybrać?

2019-01-23
Styl rustykalny to cztery składniki: prostota, nostalgia, ciepło domowego ogniska i tęsknota za wszystkim, co naturalne. Nic więc dziwnego, że aranżacje rustykalne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W końcu chyba każdemu zdarza się czasem pomarzyć o zamieszkaniu w czasach, kiedy życie było prostsze, a letnie powietrze wibrowało zapachem siana, mięty i lawendy...

Co to jest styl rustykalny?

Rustykalny to inaczej wiejski. Z tym, że chodzi o możliwie najszlachetniejszą odmianę tego słowa. To wiejski, ale wyjątkowo przyjazny, ciepły i swojski. Styl rustykalny przywędrował do nas zza Oceanu i szybko znalazł tutaj podatny grunt. Nic dziwnego, ponieważ wizja „wsi sielskiej” jest czymś, co zakorzenione jest w naszych sercach od bardzo dawna.
Styl rustykalny kocha wszystko, co pochodzi z natury lub mocno się z nią kojarzy. Ulubionym materiałem jest tutaj naturalne, lite drewno w każdej postaci (przykład: drewniane stoły do jadalni). Aranżacje tego rodzaju eksponują również elementy tradycyjnego rzemiosła. To czytelne nawiązanie do czasów, w których wiele przedmiotów codziennego użytku było wykonywane ręcznie, we własnym zakresie.

Kogo zachwyci styl rustykalny?

Patrząc na zdjęcia aranżacji rustykalnych, można z dużą dozą pewności stwierdzić, że styl ten to marzenie każdego mieszkańca miasta. Wnętrza rustykalne są swego rodzajami wehikułami czasu, które potrafią przenieść nas do czasów idyllicznego dzieciństwa, do beztroskich chwil spędzanych na wsi, nawet jeśli momenty te były tylko sporadyczne. Styl rustykalny adresowany jest więc przede wszystkim do niepoprawnych romantyków, którzy uwielbiają rozkoszować się smakiem niespiesznego życia.

Rustykalna jadalnia, czyli jaka?

Jadalnia rustykalna to miejsce emanujące naturalnością i prostotą. Żaden element nie rości sobie tutaj praw do bycia gwiazdą pierwszej wielkości. Skromność i bezpretensjonalność to cechy, za które wszyscy kochają styl rustykalny. Drewniana podłoga, wyeksponowane drewniane elementy konstrukcyjne oraz drewniane meble (stoły do jadalni) i dodatki – wszystkie te elementy generują potężne pokłady ciepła, które działa kojąco na domowników. Warto jednak zaznaczyć, że nie trzeba generalnej przebudowy, by móc cieszyć się dobrodziejstwami tego stylu. Wystarczy kilka elementów (takich jak drewniany stół do jadalni lub drewniana podłoga), by dane pomieszczenie nabrało tego nader specyficznego, rustykalnego kolorytu.

Stół do jadalni: centralny punkt rustykalnego wnętrza

Meblem, które chcąc nie chcąc najmocniej przykuwa uwagę w rustykalnej jadalni, jest stół, najlepiej solidnych rozmiarów, rozkładany. Pełni on nie tylko rolę reprezentacyjną. Gromadzi wokół siebie ludzi, budując tym samym rodzinną atmosferę i kreując klimat, którego nie da się podrobić.

Stoły do jadalni rustykalnych – przykłady

W naszym sklepie nie mogło zabraknąć oczywiście stołów do jadalni, w tym również do tych z nich, które utrzymane są w całości lub nawet tylko częściowo w stylu rustykalnym. Jeśli chcecie nadać wyjątkowego ciepła i swojskiej przytulności temu najbardziej rodzinnemu z wnętrz, wybierzcie te oto stoły do jadalni:
· urzekający minimalistyczną prostotą stół Chara Black L
· dębowy, olejowany stół Jackson
· klasycznie ponadczasowy stół Royal Oak
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  2019
pixel