Infolinia: 22 39 80 811

Jak wybrać idealne hokery i krzesła barowe do swojego wnętrza?

2018-02-11

Hokery – jak wybrać idealne krzesła barowe do swojego wnętrza?

Hoker to mebel, który bez kompleksów zdobywa serca wszystkich tych, którzy pragną urządzić swoje mieszkanie w niebanalny sposób. Jak wybrać hoker idealny? Czym kierować się, przeglądając oferty sklepów stacjonarnych i internetowych?

Co to są hokery?

Hoker to wysoki stołek barowy. Jak wysoki? Najłatwiej wyobrazić sobie jego rozmiary, zestawiając go z tradycyjnym… stołem. Otóż wysokość siedziska w hokerze odpowiada wysokości stołu, czyli około 70-80 centymetrów. Mówiąc wprost, siedząc na krześle barowym poczujemy się jak ktoś, kto usiadł na stole. Wysoko, prawda?
Charakterystyczną cechą tych stołków barowych są na nogi, które rozchylają się ku dołowi, zapewniając całej konstrukcji wymaganą stabilność. Drugim elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesny hoker, są poziome łączniki spajające dolną część mebla. Pełnią one rolę podnóżków, na których opieramy stopy.
Warto wspomnieć jeszcze o dwóch rzeczach, które mogą, choć nie muszą, pojawić się w hokerze: o oparciu, które zwiększa komfort siedzenia oraz o mechanizmie obrotowym, który ułatwia wsiadanie i zapewnia sporą dawkę… frajdy. W końcu krzesło barowe to mebel, który wywodzi się z miejsc słynących z dobrej zabawy, więc to zupełnie naturalne, że powinien sprawiać radość swojemu właścicielowi.

Jak dobrać hoker?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysokość wyspy lub barku, przy którym stołki te będą pełnić swoją codzienną służbę. Hokery do wysp kuchennych będą o około 30 centymetrów niższe od tych, które stawia się przy tradycyjnych barkach. Oczywiście można zdecydować się na hoker o regulowanej wysokości, który rozwiąże problem ewentualnego niedopasowania.
Hoker, który ma spełniać swoje zadanie, powinien być przede wszystkim wygodny. To warunek poza wszelką dyskusją. Wybierając konkretny model, zwróćmy więc uwagę zarówno na wielkość, jak i na wyprofilowanie siedziska. Ta ostatnia uwaga dotyczy zwłaszcza hokerów z siedziskami z tworzyw sztucznych.
Po drugie, jak każdy mebel narażony na kontakt z produktami spożywczymi, hoker powinien być możliwie łatwy do utrzymania w czystości. Po trzecie, powinien ułatwiać zasiadanie na nim. Kupując stołek barowy, zwróćmy koniecznie uwagę na jakość i sposób zamocowania elementów służących za podnóżki.
Czy hoker może odróżniać się stylistycznie do aranżacji wnętrza? To zależy od stylu. Jedne, te bardziej klasyczne, mocno zakorzenione w tradycji, niechętnie reagują na takie eksperymenty formalne. Inne, bardziej eklektyczne bez problemu przyswoją mebel odcinający się od reszty.

Przykłady krzeseł barowych i hokerów

W www.dkwadrat.pl doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniego hokera do konkretnego wnętrza. Dlatego z myślą o najbardziej wymagających klientach przygotowaliśmy ofertę krzeseł barowych, które powinny zadowolić wszystkich koneserów wysmakowanego designu. Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na następujące modele hokerów:
· hoker Paris inspirowany nieśmiertelnym modelem Tolix;
· stołek barowy Harry zachwycający ekstrawagancką formą;
· połyskujący chromowaną powierzchnią hoker Grant.
Pokaż więcej wpisów z Luty  2018
pixel